1 2 3 4 Total
Troy 6 10 0 3 19
– Clemson 13 0 13 17 43
  • Dát: Helyszín: Memorial Stadium, Clemson, SC

A Clemson a Sun Belt konferenciából érkező Troy ellen nyitotta a szezont. A Tigrisek támadása az első félidőben bizonytalanul alkalmazkodott Chad Morris támadó koordinátor gyorsabb új spread szettjéhez. A harmadik támadásból 0-8-at értékesítettek, és csak négy első labdaszerzésük volt. A másodéves irányító Tajh Boydnak több rossz dobása és majdnem elkapása volt, miközben a csapatot a félidőben kifütyülték a pályáról.

A harmadik negyedből 6:56 perccel a vége előtt 16-13-as hátrányban a Clemson végre értékesítette első harmadik kísérletét, a tight end Dwayne Allen 54 yardos touchdown-passzával Boydtól a Tigriseket juttatta előnyhöz. A következő drive-ban Boyd minden passzát befejezte, beleértve egy hét yardos touchdown passzt Jaron Brownnak. A negyedik negyedben folytatódott a pontszerzés, amely végül 43-19-es győzelemmel zárult.

Boyd 20-ból 30-ból 364 yardot és három touchdownt ért el a mérkőzésen, debütálva a Clemson kezdő irányítójaként. Sammy Watkins hét elkapása 81 yardot ért el, míg Andre Ellington 18-szor futott 89 yardot. A Clemson 468 yardjából 266-ot újoncok szereztek.

WoffordEdit

Szerk: 2011 Wofford Terriers futballcsapat
Wofford 14 7 6 0 27
– Clemson 13 8 7 7 35
  • Dát: Memorial Stadium, Clemson, SC

A második héten a Clemson a Wofforddal csapott össze. A tapasztalatlan Tigers védelem az egész mérkőzésen nehezen tudta megfékezni a Wofford triple-option támadójátékát. A Terriers 21-13-ra vezetett 4:03 perccel a második negyed vége előtt, de Tajh Boyd egy hatjátékos, 72 yardos drive-ot és egy kétpontos konverziót vezetett, amivel még a félidő előtt egyenlítettek.

A Wofford utolsó előnye a mérkőzésen a második félidő nyitó sorozatában egy mezőnygóllal jött létre. A Clemson a harmadik és a negyedik negyedben is szerzett egy-egy touchdownt, mielőtt 3:30 perccel a meccs vége előtt megállította a Woffordot egy negyedik-and-2-nél, és 35-27-es győzelmet aratott.

Boyd 18-ból 29-hez 261 yardot és három touchdownt ért el. Andre Ellington 22 futással 165 yardot szerzett. Az ő 74 yardos touchdown futása volt pályafutása leghosszabbja.

• TV bemondók (ABC): Napsütéses idő
  • TV bemondók: ABC: Dave Pasch (Play-by-play), Urban Meyer (színes), Chris Spielman (oldalvonal) & Quint Kessenich (oldalvonal)
Score summary
1 10:36 AUB Michael Dyer 52 yardos futás (Cody Parkey rúgás) AUB 7-0
1 7:54 AUB Emory Blake 36 yardos passza Barrett Trottertől (Cody Parkey rúgása) AUB 14-0
2 14:56 CLEM DeAndre Hopkins 4 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro rúgás) AUB 14-7
2 8:54 AUB Michael Dyer 1-yard run (Cody Parkey kick) AUB 21-7
2 5:06 CLEM Dwayne Allen 6 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro kick) AUB 21-14
2 1:11 CLEM Andre Ellington 2-yard run (Chandler Catanzaro kick) Tied 21-21
3 13:45 CLEM Sammy Watkins 65 yardos passza Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro rúgása) CLEM 28-21
3 5:00 AUB Cody Parkey 38 yardos mezőnygól CLEM 28-24
4 11:48 CLEM Chandler Catanzaro 38 yardos mezőnygól CLEM 38-24

A harmadik héten a Clemson a címvédő 21. számú Auburnnel találkozott. Az Auburn az első negyedben 14-0-ra vezetett, mielőtt Tajh Boyd elkezdte megtalálni a passzolási ritmust. Boyd 42 passzból 30-at teljesített, ami 386 yardot és négy touchdownt jelentett. A félidőben 21-21 volt az állás, de a Clemson védelme a második félidőben mezőnygólra korlátozta az Auburnt, míg Boyd két touchdown-passzal 38-24-es győzelmet aratott, ezzel véget vetve az Auburn 17 meccses győzelmi sorozatának.

A Clemson támadása összesen 624 yardot tett meg, ami rekord a SEC ellenfelek ellen. A szurkolók ellepték a pályát a mérkőzés végén. Dabo Swinney edző megjegyezte: “Nem is tudnék jobb helyet kitalálni a sorozat befejezésére, mint a dél-karolinai Death Valley, baby.”

1 10:23 FSU Dustin Hopkins 32 yardos mezőnygól FSU 3-0
1 7:47 CLEM Sammy Watkins 24 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro rúgás) CLEM 7-3
1 1:54 CLEM Tajh Boyd 1-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 14-3
1 0:14 FSU Rodney Smith 57 yardos passz Clint Trickett-től (Dustin Hopkins rúgás) CLEM 14-10
2 11:31 CLEM Dwayne Allen 12 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro rúgás) CLEM 21-10
3 13:40 FSU Bjoern Werner 25 yardos fumble return (Dustin Hopkins kick) CLEM 21-17
3 3:03 CLEM Andre Ellington 1-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 28-17
4 14:55 FSU Rashad Greene 30 yardos passz Clint Trickett-től (passz nem sikerült) CLEM 28-23
4 7:21 FSU Kenny Shaw 9 yardos passz Clint Trickett-től (Dustin Hopkins rúgás) CLEM 35-30

Az Auburn elleni győzelem után a Clemson a 21. helyen lépett a negyedik hétre. Zsinórban negyedik hazai mérkőzésükön az Atlantic Division bajnok Florida State-tel találkoztak. Az FSU a sérült kezdő irányítót, E. J. Manuelt nélkülözte. A Clemson a félidőre 21-10-es előnyre tett szert, és a meccs hátralévő részében végig kézben tartotta az irányítást.

Tajh Boyd 23-ból 37-hez 344 yardot és három touchdownt ért el, valamint volt egy futó touchdownja is. Az újonc elkapó Sammy Watkins nyolc elkapással 141 yardot és két touchdownt szerzett, míg Andre Ellington 72 yardot futott.

4 6:12 CLEM Mike Bellamy 31 yardos futás (rúgás sikertelen) CLEM 23-3
Sz: A Clemson első idegenbeli mérkőzésére a Tigrisek Blacksburgba utaztak, ahol a No. 11 Virginia Tech Hokies ellen. A Tigrisek védelme a szezon legjobb teljesítményét nyújtotta a 23-3-as győzelemmel a 11. számú Hokies ellen. A Clemson védelme Andre Branch vezetésével 258 yardon és touchdown nélkül tartotta a Hokiest. Branch három sacket szerzett és 11 szerelésben vett részt. Tajh Boyd egy touchdownt dobott Dwayne Allennek és egy interceptiont, míg Andre Ellington és Mike Bellamy egy-egy futó touchdownt jegyzett. Ezzel a győzelemmel először fordult elő, hogy egy ACC-csapat egymás után három AP top 25-ös ellenfelet is legyőzött. Ez volt továbbá a második alkalom, hogy a Virginia Tech Frank Beamer irányítása alatt nem szerzett touchdownt a Lane Stadionban, és 1995 óta ez volt az első alkalom.

Boston CollegeSzerkesztés

Szerkeszt: 2011 Boston College Eagles futballcsapat
Boston College 0 7 7 0 14
– Clemson 17 6 6 7 36
  • Dát:
  • Helyszín: október 8: Rich Waltz (Play-by-play), Keith Jones (Color) & Jenn Hildreth (Sideline)

A szezon ötödik hazai mérkőzését a Boston College ellen játszotta a Clemson. A Clemson a mérkőzés nagy részében uralta a Sasokat. Boyd 2 touchdownt szerzett (1 passz, 1 futás), mielőtt Cole Stoudt csípősérülést szenvedve lecserélte. Andre Ellington (futás) és Jaron Brown (elkapás) egy-egy touchdownt szerzett, Sammy Watkins 152 elkapott yardot jegyzett, míg Chandler Catanzaro 5 mezőnygólt (38, 42, 28, 20 és 47 yard) szerzett karriercsúcsot. Ez a győzelem a Clemson legjobb rajtját jelentette 2000 óta.

1 4:58 MD Davin Meggett 9 yardos futás (Nick Ferrera rúgás) MD 7-3
1 2:23 MD Cameron Chism 46 yardos interception return (Nick Ferrera kick) MD 14-3
1 1:00 CLEM Andre Ellington 9 yardos futás (Chandler Catanzaro kick) MD 14-10
2 13:54 MD Davin Meggett 7 yardos passz C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 21-10
2 8:38 MD C.J. Brown 21 yardos futás (Nick Ferrera rúgás) MD 28-10
2 5:28 CLEM DeAndre Hopkins 6 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro kick) MD 28-17
3 13:06 MD Matt Furtsenburg 22 yardos passz C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 35-17
3 10:46 CLEM Sammy Watkins 13 yardos passza Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro rúgása) MD 35-24
3 7:27 MD Nick Ferrera 27 yardos mezőnygól MD 38-24
3 6:15 CLEM Chandler Catanzaro 23 yardos mezőnygól MD 38-27
3 3:25 CLEM Sammy Watkins 15 yardos passza Tajh Boydtól (Tajh Boyd to Dwayne Allen pass) MD 38-35
4 11:26 CLEM Jaron Brown 12 yardos passz Tajh Boydtól (Chandler Catanzaro kick) CLEM 42-38
4 7:35 MD Matt Furtsenberg 32 yardos passz C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 45-42
4 7:24 CLEM Sammy Watkins 89 yardos kickoff return (Chandler Catanzaro kick) CLEM 49-45
4 3:55 CLEM Andre Ellington 44 yardos futás (Chandler Catanzaro rúgás) CLEM 56-45

Tajh Boyd négy touchdown-passzt dobott, Andre Ellington 212 yardos karriercsúcsot és két touchdownt futott a Tigersnek, az újonc Sammy Watkins pedig három TD-t (két passz, egy kick-off return) szerzett a No. 8. Clemson 18 pontos hátrányból fordított a Maryland ellen, és 56-45-ös győzelemmel maradt veretlen. A védelem azonban 468 yardot engedett, és nem volt válasza a másodéves irányítóra, C.J. Brownra, aki 162 yardot és egy touchdownt futott, valamint három gólpasszt adott első egyetemi fellépésén. A 18 pontos hátrány a második legnagyobb volt a Clemson Egyetem történetében. Sammy Watkins megdöntötte az iskolai rekordot is, amelyet korábban a Clemson kiválósága, C.J. Spiller (312 yard) tartott egy mérkőzésen a legtöbb all-purpose yarddal (345 yard).

North CarolinaEdit

Szerk: 2011 North Carolina Tar Heels futballcsapat
North Carolina 7 10 7 14 38
– Clemson 10 14 35 0 59
  • Dát:
  • Helyszín: Október 22: Memorial Stadium, Clemson, SC

Egy 35 pontos harmadik negyedbeli robbanás emelte ki a Clemson hazai győzelmét a Tar Heels ellen, beleértve az irányító Tajh Boyd 5 touchdownos teljesítményét. A defensive end Kourtnei Brown két védekezési touchdownt szerzett, egyszer egy interceptionből, egyszer pedig egy fumble returnből. Boyd 367 yardot dobott és egy touchdownt futott. A wide receiver DeAndre Hopkins 157 yardot és egy touchdownt szerzett. A Clemson védelme 44 yardos futáson tartotta a UNC futóját, Giovani Bernardot, amivel véget ért az öt meccsen át tartó 100 yardos vagy annál több yardos szériája.

• TV bemondó: ABC:

A Tigers elszenvedte szezonbeli első vereségét a Yellow Jackets-től Atlantában. A Georgia Tech triple option támadása megállíthatatlannak tűnt a Clemson védelme számára, mivel a Yellow Jacket irányítója, Tevin Washington 27 futással 176 yardot és egy touchdownt szerzett. A Clemson nagy erejű támadása az első félidőben nem hagyta el a kaput, bár a Tigrisek a második félidőben Sammy Watkins 48 yardos touchdown-elkapásával tettek egy kísérletet a visszatérésre. Rashard Hall interceptionje után a Georgia Tech 9-es pontjáig úgy tűnt, hogy a Tigriseknek van esélyük a visszavágásra, de Tajh Boyd a következő játékban interceptiont dobott az end zone-ban Jemea Thomasnak. A Clemson négy eladott labdája a mérkőzésen végül sokba került a Tigriseknek.

• Televíziós hálózat: Clemson, SC ESPNU

A Clemson a második ACC Atlantic Division bajnoki címét szerezte meg a Halál Völgyében a Demon Deacons elleni körömrágós mérkőzésen. A Tigrisek 14-7-es vezetése a harmadik negyedben gyorsan romlott egy 50 yardos Mike Campanaro punt-visszahordást követően a Wake Forest számára. A Demon Deacon futója, Brandon Pendergrass még két pontot tett hozzá, így a Wake Forest 28-14-re vezetett. A Clemson a második félidőre Sammy Watkins-t is elvesztette, miután a harmadik negyedben egy rúgásvisszahordásnál megsérült. A Tigrisek azonban Tajh Boyd irányító két touchdown dobásával visszavágtak. Jimmy Newman, a Demon Deacon rúgójának 47 yardos elhibázott mezőnygólkísérlete után a Tigrisek egy olyan drive-ot vezényeltek le, amely Chandler Catanzaro 43 yardos győztes rúgását eredményezte az idő lejártával. A győzelemmel a Clemson bebiztosította útját Charlotte-ba az ACC bajnoki mérkőzésre, és 1990 óta először maradt veretlen otthon.

North Carolina StateEdit

Szerk: 2011 NC State Wolfpack futballcsapat
Clemson 3 0 3 7 13
– North Carolina State 0 27 10 0 37
  • Dát: November 19
  • Helyszín: 2017. november 19: ABC/ESPN

Az NC State sokkolta az erősen esélyes Clemson csapatát Raleigh-ben, többek között egy domináns 27 pontos második negyedbeli teljesítménnyel. A Wolfpack irányítója, Mike Glennon 253 yardot és három touchdownt dobott, míg a Clemson irányítója, Tajh Boyd annak ellenére, hogy 238 yardot dobott, két interceptiont dobott, touchdown nélkül, és a negyedik negyedben Cole Stoudt váltotta le. Az NC State agresszív pass rush-ja az egész mérkőzésen akadályozta Boydot és a Clemson nagy játékra való képességét, és a Tigers négy eladott labdája az NC State egy eladott labdájával szemben sokba került. A Wolfpack megakasztotta a Clemson futójátékát, a futó Andre Ellington volt a csapat vezetője mindössze 28 yarddal.

South CarolinaEdit

Szerk: 2011 South Carolina Gamecocks futballcsapat
Clemson 0 10 0 3 13
– South Carolina 10 7 7 10 34
  • Dát: November 26
  • Helyszín: 2017. november 26: ESPN

A Tigers még mindig az NC State elleni vereséget követően, a 12. helyen álló Gamecocks ellen lépett ellenséges területre Columbiában. A Clemson támadóját ismét megviselte a South Carolina szigorú védelme, amely 153 yardon tartotta a Tigriseket. A Clemson védelme is küszködött a Gamecocks kiegyensúlyozott támadása és irányítója, Connor Shaw ellen, aki 210 yardot és három touchdownt dobott, valamint 107 yardot és egy touchdownt futott. A Tigrisek mérkőzésének alaphangját már korán megadták, amikor a wide receiver Sammy Watkins elejtett egy biztos touchdown-passzt a mérkőzés elején. Bár a Clemson ezen a meccsen is képes volt visszafogni az eladott labdákat, a kemény Gamecock-védelem túl könyörtelennek bizonyult ahhoz, hogy a Tigrisek bármilyen lehetőséget megnyissanak támadásban. A vereség a Clemson harmadik vereségét jelentette zsinórban az ősrivális ellen.

• Dát: ESPN

Bár az NC State és a South Carolina elleni megsemmisítő vereségek miatt a Clemson jövője kilátástalannak tűnt a Virginia Tech elleni visszavágóra az ACC bajnokságban, a Tigrisek visszanyerték a szezon korábbi szakaszában mutatott formájukat, és megszerezték első ACC bajnoki győzelmüket és 20 év után az első ACC bajnoki címüket. Az irányító Tajh Boyd 240 yardot és három touchdownt dobott, köztük egy 53 yardos dobást Sammy Watkinsnak a Tigrisek 21 pontos harmadik negyedbeli futása során. A Clemson védelme három touchdownt kényszerített ki, és a második félidőben pont nélkül tartotta a Hokiest. A védelem emellett az ACC év játékosának választott futójátékost, David Wilsont mindössze 32 yardos futáson tartotta. A Clemson futója, Andre Ellington 20 futással 125 yardot és egy touchdownt ért el. A győzelemmel a Clemson megszilárdította 1990 óta első 10 győztes szezonját, az Orange Bowlban való részvételt és az iskola történetének első BCS bowl-ajánlatát.

1 9:33 CLEM Andre Ellington 68 yardos futás (Chandler Catanzaro rúgás) CLEM 7-0
1 6:54 WVU Shawne Alston 4 yardos futás (Tyler Bitancourt rúgás) Egyenlített 7-7
1 2:49 WVU Tavon Austin 8 yardos passza Geno Smith-től (Tyler Bitancourt rúgása) Egyenlített 14-14
1 0:45 CLEM Chandler Catanzaro 42 yardos mezőnygól CLEM 17-14
2 13:25 WVU Tavon Austin 27 yardos passza Geno Smith-től (Tyler Bitancourt rúgása) WVU 21-17
2 10:28 WVU Darwin Cook 99 yardos fumble return (Tyler Bitancourt kick) WVU 28-17
2 4:49 CLEM Chandler Catanzaro 43 yardos mezőnygól WVU 28-20
2 2:29 WVU Geno Smith 7 yardos futás (Tyler Bitancourt rúgás) WVU 35-20
2 1:13 WVU Tavon Austin 3 yardos passz Geno Smith-től (Tyler Bitancourt rúgás) WVU 42-20
2 0:04 WVU Shawne Alston 1-yard run (Tyler Bitancourt kick) WVU 49-20
3 12:35 WVU Stedman Bailey 6 yardos passza Geno Smith-től (Tyler Bitancourt rúgása) WVU 56-20
3 1:37 CLEM DeAndre Hopkins 28 yardos passz Tajh Boydtól (passz nem sikerült) WVU 63-26
4 6:21 WVU Willie Milhouse 7 yardos passz Geno Smith-től (Tyler Bitancourt rúgás) WVU 70-26
4 1:01 CLEM Roderick McDowell 4 yardos futás (Chandler Catanzaro rúgás) WVU 70-33

Clemson 20 éve legjobb szezonja ért véget az iskola történetének vitathatatlanul legrosszabb bowl vereségével. Ami először úgy tűnt, hogy a Tigrisek és a West Virginia között egy gólgazdag lövöldözésnek ígérkezett, a második negyedben egy videojátékkal felérő vereséggé változott. Miután Andre Ellington elvesztette a labdát a gólvonalon, majd a Mountaineer safety Darwin Cook 99 yardos touchdownt szerzett, a Tigers számára megnyíltak a kapuk. A West Virginia irányítója, Geno Smith villanyfényes volt, és a Clemson védelmének nem volt válasza rá, mivel 407 yardot passzolt és 6 touchdownt szerzett. Bár a Clemson négyszer is elvesztette a labdát támadásban, az igazi sztorit az jelentette, hogy a védelem képtelen volt megállítani Smith-t és a Mountaineer támadójátékát. Az eredmény a West Virginia számára rekordot jelentő pontszámot jelentett egy kupameccsen.