Troy 6 10 0 3 19
– Clemson 13 0 13 17 43
  • Data: 3 września
  • Lokalizacja: Memorial Stadium, Clemson, SC

Clemson otworzył sezon przeciwko Troy z Sun Belt Conference. Ofensywa Tygrysów miała chwiejną pierwszą połowę, dostosowując się do nowego, szybszego zestawu ofensywnego koordynatora Chada Morrisa. Byli 0-for-8 w trzecich próbach i mieli tylko cztery pierwsze przyłożenia. Sophomore rozgrywający Tajh Boyd miał kilka złych rzutów i prawie przechwytywania jak zespół został booed z pola w połowie czasu.

Down 16-13 z 6:56 lewo w trzeciej kwarcie, Clemson wreszcie przekształcony ich pierwszy trzeci dół, tight end Dwayne Allen z 54-jardowym przyłożenia pass od Boyd umieścić Tygrysy przodu. W kolejnym podaniu Boyd zaliczył wszystkie swoje podania, w tym siedmiojardowe przyłożenie do Jarona Browna. Bieg punktacji kontynuowane w czwartym kwartale, kończąc w 43-19 rout.

Boyd zakończył grę 20-for-30 dla 364 jardów i trzy przyłożenia w swoim debiucie jako Clemson’s start quarterback. Sammy Watkins miał siedem połowów na 81 jardów, podczas gdy Andre Ellington pędził 18 razy na 89 jardów. Świeżaki odpowiadały za 266 z 468 jardów Clemsona.

WoffordEdit

.

.

Wofford 14 7 6 0 27
– Clemson 13 8 7 7 35
  • Data: 10 września

W tygodniu drugim, Clemson zmierzył się z Wofford. Niedoświadczona obrona Tygrysów zmagała się z potrójną ofensywą Wofford przez cały mecz. The Terriers prowadzili 21-13 z 4:03 pozostałym w drugiej kwarcie, ale Tajh Boyd poprowadził sześć zagrań, 72-jardowy napęd i dwupunktową konwersję, aby zremisować grę przed połową czasu.

Ostatnie prowadzenie Wofford w grze przyszło w serii otwierającej drugą połowę z bramką polową. Clemson zdobył po jednym przyłożeniu w trzeciej i czwartej kwarcie przed zatrzymaniem Wofford na fourth-and-2 z 3:30 pozostałym w grze, aby utrzymać się na zwycięstwo 35-27.

Boyd był 18-for-29 na 261 jardów i trzy przyłożenia. Andre Ellington miał 22 podania na 165 jardów. Jego 74-jardowy bieg na przyłożenie był najdłuższym w jego karierze.

• Pogoda na meczu: Słonecznie
  • Spikerzy TV (ABC): Dave Pasch (Play-by-play), Urban Meyer (Color), Chris Spielman (Sideline) & Quint Kessenich (Sideline)
Scoring summary
1 10:36 AUB Michael Dyer 52-yard run (Cody Parkey kick) AUB 7-0
1 7:54 AUB Emory Blake 36-yard pass from Barrett Trotter (Cody Parkey kick) AUB 14-0
2 14:56 CLEM DeAndre Hopkins 4-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) AUB 14-7
2 8:54 AUB Michael Dyer 1-yard run (Cody Parkey kick) AUB 21-7
2 5:06 CLEM Dwayne Allen 6-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) AUB 21-14
2 1:11 CLEM Andre Ellington 2-yard run (Chandler Catanzaro kick) Tied 21-21
3 13:45 CLEM Sammy Watkins 65-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 28-21
3 5:00 AUB Cody Parkey 38-yard field goal CLEM 28-24
4 11:48 CLEM Chandler Catanzaro 38-yard field goal CLEM 38-24

Clemson zmierzył się z broniącymi się mistrzami kraju #21 Auburn w tygodniu trzecim. Auburn objął prowadzenie 14-0 w pierwszym kwartale, zanim Tajh Boyd zaczął odnajdywać swój rytm podawania. Boyd skończył 30 z 42 podań na 386 jardów i cztery przyłożenia. Gra była remisowa 21-21 w połowie, ale obrona Clemson ograniczyła Auburn do bramki w drugiej połowie, podczas gdy Boyd rzucił dwa przyłożenia, aby zdobyć zwycięstwo 38-24, kończąc 17-meczową passę zwycięstw dla Auburn.

Obrona Clemson zdobyła 624 jardy, swój rekord przeciwko przeciwnikowi SEC. Fani roi się pole na koniec gry. Trener Dabo Swinney zauważył: „Nie mogłem wymyślić lepszego miejsca na zakończenie passy niż Dolina Śmierci, Karolina Południowa, kochanie.”

1 1:54 CLEM Tajh Boyd 1-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 14-3
1 0:14 FSU Rodney Smith 57-yard pass from Clint Trickett (Dustin Hopkins kick) CLEM 14-10
2 11:31 CLEM Dwayne Allen 12-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 21-10
3 13:40 FSU Bjoern Werner 25-yard fumble return (Dustin Hopkins kick) CLEM 21-17
3 3:03 CLEM Andre Ellington 1-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 28-17
4 14:55 FSU Rashad Greene 30-yard pass from Clint Trickett (pass failed) CLEM 28-23
4 7:21 FSU Kenny Shaw 9-yard pass from Clint Trickett (Dustin Hopkins kick) CLEM 35-30

Po zwycięstwie nad Auburn, Clemson wszedł w czwarty tydzień w rankingu #21. Zmierzyli się z mistrzami Atlantic Division Florida State w swoim czwartym z rzędu meczu u siebie. FSU było bez kontuzjowanego rozgrywającego E.J. Manuela. Clemson otworzył prowadzenie 21-10 do połowy, i byli w kontroli przez resztę gry.

Tajh Boyd był 23-for-37 dla 344 jardów i trzy przyłożenia i miał przyłożenie. Freshman odbiornik Sammy Watkins miał osiem połowów na 141 jardów i dwa przyłożenia podczas Andre Ellington pędził na 72 jardów.

4 6:12 CLEM Mike Bellamy 31-yard run (kick failed) CLEM 23-3

Dla Clemson pierwszy mecz drogi Tygrysy podróżował do Blacksburg na matchup z nr. 11 Virginia Tech Hokies. Obrona Tygrysów pokazała swój najlepszy wysiłek w tym sezonie, wygrywając 23-3 z nr 11 Hokies. Obrona Clemson pod wodzą Andre Brancha zatrzymała Hokies na 258 jardach i bez przyłożenia. Branch miał trzy sacki i był zaangażowany w 11 tackli. Tajh Boyd rzucił jedno przyłożenie do Dwayne’a Allena i jedno przechwycenie, a Andre Ellington i Mike Bellamy zanotowali po jednym przyłożeniu. Zwycięstwo to było pierwszym przypadkiem, kiedy jakakolwiek drużyna ACC pokonała z rzędu trzech przeciwników z Top 25 AP. Był to również drugi raz, kiedy Virginia Tech nie zdobyła przyłożenia na Lane Stadium pod wodzą Franka Beamera i był to pierwszy raz od 1995 roku.

Boston CollegeEdit

.

.

Boston College 0 7 7 0 14
– Clemson 17 6 7 36
  • Data: 8 października
  • Spikerzy telewizyjni (ACCRSN): Rich Waltz (Play-by-play), Keith Jones (Color) & Jenn Hildreth (Sideline)

Piąty domowy mecz Clemson w tym sezonie był przeciwko Boston College. Clemson kontrolował grę Eagles przez większość meczu. Boyd zdobył 2 przyłożenia (1 przechodzące, 1 pędzące) zanim został zastąpiony przez Cole’a Stoudta po doznaniu kontuzji biodra. Andre Ellington (bieg) i Jaron Brown (odbiór) zdobyli po jednym przyłożeniu, Sammy Watkins zanotował 152 jardy, a Chandler Catanzaro zdobył 5 bramek (38, 42, 28, 20 i 47 jardów). Zwycięstwo to było najlepszym startem Clemson od 2000 roku.

1 1:00 CLEM Andre Ellington 9-yard run (Chandler Catanzaro kick) MD 14-10
2 13:54 MD Davin Meggett 7-yard pass from C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 21-10
2 8:38 MD C.J. Brown 21-yard run (Nick Ferrera kick) MD 28-10
2 5:28 CLEM DeAndre Hopkins 6-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) MD 28-17
3 13:06 MD Matt Furtsenburg 22-yard pass from C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 35-17
3 10:46 CLEM Sammy Watkins 13-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) MD 35-24
3 7:27 MD Nick Ferrera 27-yard field goal MD 38-24
3 6:15 CLEM Chandler Catanzaro 23-yard field goal MD 38-27
3 3:25 CLEM Sammy Watkins 15-jardowe podanie od Tajha Boyda (Tajh Boyd to Dwayne Allen pass) MD 38-35
4 11:26 CLEM Jaron Brown 12-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 42-38
4 7:35 MD Matt Furtsenberg 32-jardowe podanie od C.J. Brown (Nick Ferrera kick) MD 45-42
4 7:24 CLEM Sammy Watkins 89-yard kickoff return (Chandler Catanzaro kick) CLEM 49-45
4 3:55 CLEM Andre Ellington 44-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 56-45

Tajh Boyd rzucił cztery podania na przyłożenie, Andre Ellington popędził do kariery-high 212 jardów i dwa przyłożenia dla Tygrysów, i świeżo upieczony Sammy Watkins zdobył trzy TDs (dwa przechodząc, jeden kick-off powrót) jako No. 8 Clemson odskoczył od 18-punktowego deficytu w meczu z Maryland i pozostał niepokonany dzięki zwycięstwu 56-45. Obrona, jednak, dał 468 jardów i nie miał odpowiedzi na sophomore quarterback C.J. Brown, który pobiegł na 162 jardów i przyłożenie i rzucił trzy punktowane podania w jego pierwszym starcie w college’u. 18-punktowy deficyt był drugim co do wielkości w historii Uniwersytetu Clemson. Sammy Watkins pobił również rekord szkoły dla największej liczby jardów w grze (345 jardów), który wcześniej należał do wielkiego Clemsona C.J. Spillera (312 jardów).

North CarolinaEdit

.

.

North Carolina 7 10 7 14 38
– Clemson 10 14 35 0 59
  • Data: 22 października

35-punktowa eksplozja w trzeciej kwarcie podkreśliła domowe zwycięstwo Clemson nad Tar Heels, w tym 5-touchdown występ przez quarterback Tajh Boyd. Defensive end Kourtnei Brown zdobył dwa defensywne przyłożenia, raz na przechwycenie i drugi na fumble return. Boyd rzucił na 367 jardów i zdobył jedno przyłożenie. Przyjmujący DeAndre Hopkins miał 157 jardów i przyłożenie. Obrona Clemsona zatrzymała Giovaniego Bernarda z UNC na 44 jardach, kończąc jego pięciomeczową passę 100 jardów lub więcej.

• Lokalizacja: Bobby Dodd Stadium, Atlanta, GA
  • Spikerzy telewizyjni (ABC): Mike Patrick (Play-by-play) & Craig James (Color)

Tygrysy doznały pierwszej porażki w sezonie z rąk Yellow Jackets w Atlancie. Potrójna opcja ataku Georgia Tech była pozornie nie do zatrzymania dla obrony Clemson, ponieważ rozgrywający Żółtych Kurtek Tevin Washington zdobył 176 jardów z 27 podań i przyłożenie. Ofensywa Clemsona nie opuściła bramek w pierwszej połowie, choć Tygrysy podjęły próbę powrotu do gry w drugiej połowie dzięki 48-jardowemu przyłożeniu Sammy’ego Watkinsa. Po przechwycie Rasharda Halla na polu Georgia Tech 9, Tygrysy wyglądały na mające szansę na powrót, ale Tajh Boyd rzucił przechwyt w strefie końcowej do Jemea Thomasa w następnym zagraniu. Cztery przewinienia Clemson w meczu okazały się ostatecznie kosztowne dla Tygrysów.

• Sieć telewizyjna: ESPNU

Clemson klinczował swój drugi tytuł ACC Atlantic Division w nail-biter meczu z Demon Deacons w Death Valley. Prowadzenie Tygrysów 14-7 w trzeciej kwarcie szybko się pogorszyło po 50-jardowym zwrocie puntu Mike’a Campanaro dla Wake Forest. Demon Deacon running back Brandon Pendergrass dołożył jeszcze dwa punkty i Wake Forest prowadziło 28-14. Clemson stracił również Sammy’ego Watkinsa na drugą połowę meczu po kontuzji odniesionej w trzeciej kwarcie. Tygrysy wróciły jednak do gry dzięki dwóm przyłożeniom rozgrywającego Tajha Boyda. Po nieudanej próbie zdobycia bramki z 47 jardów przez kopacza Demon Deacon Jimmy’ego Newmana, Tygrysy przeprowadziły akcję, która doprowadziła do zwycięskiego kopnięcia z 43 jardów przez Chandlera Catanzaro w doliczonym czasie gry. Dzięki wygranej, Clemson zapewnił sobie wyjazd do Charlotte na mecz o mistrzostwo ACC i po raz pierwszy od 1990 roku był niepokonany u siebie.

• Sieć telewizyjna: ABC/ESPN

NC State zszokował mocno faworyzowaną drużynę Clemson w Raleigh, w tym dominujący 27-punktowy występ w drugiej kwarcie. Wolfpack rozgrywający Mike Glennon rzucił na 253 jardów i trzy przyłożenia, podczas gdy Clemson rozgrywający Tajh Boyd, pomimo rzucania 238 jardów, rzucił dwa przechwyty, nie przyłożenia, i został zastąpiony w 4 kwartale przez Cole Stoudt. Agresywny pass rush NC State utrudniał Boydowi i Clemsonowi grę na wysokim poziomie przez cały mecz, a cztery przewinienia Tygrysów wobec żadnego NC State okazały się kosztowne. Wolfpack powstrzymał grę biegową Clemson z biegaczem Andre Ellingtonem jako liderem zespołu na zaledwie 28 jardów.

South CarolinaEdit

.

Clemson 0 10 0 3 13
– Karolina Płd. 10 7 7 10 34
  • Data: 26 listopada
  • Lokalizacja: Williams-Brice Stadium, Columbia, SC

Ciągle odczuwając skutki porażki z NC State, Tygrysy wkroczyły na wrogie terytorium w Kolumbii przeciwko 12. w rankingu Gamecocks. Ofensywa Clemsona znów poczuła ciepło od ostrej obrony Karoliny Południowej, która zatrzymała Tygrysy na 153 jardach. Obrona Clemsona zmagała się również z wyważonym atakiem Gamecocks i rozgrywającym Connorem Shawem, który rzucił na 210 jardów i trzy przyłożenia, a także zdobył 107 jardów i przyłożenie. Ton grze Tygrysów został nadany wcześnie, gdy Sammy Watkins upuścił pewne podanie na początku meczu. Mimo, że Clemson był w stanie ograniczyć liczbę popełnianych błędów w tym meczu, twarda defensywa Gamecock okazała się zbyt nieustępliwa, by Tygrysy mogły otworzyć jakiekolwiek opcje w ataku. Strata oznaczała trzecią prostą Clemsona do jego archrival.

• Lokalizacja: Bank of America Stadium, Charlotte, NC

Choć druzgocące porażki z NC State i South Carolina sprawiły, że przyszłość Clemson rysowała się w czarnych barwach przed rewanżem z Virginia Tech w mistrzostwach ACC, Tygrysy odzyskały formę z początku sezonu, by zapewnić sobie pierwsze zwycięstwo w meczu o mistrzostwo ACC i pierwszy tytuł ACC od 20 lat. Rozgrywający Tajh Boyd rzucił na 240 jardów i trzy przyłożenia, w tym 53-jardowe trafienie Sammy’ego Watkinsa podczas 21-punktowego rajdu Tygrysów w trzeciej kwarcie. Obrona Clemson wymusiła trzy przyłożenia i utrzymała Hokies bez punktów w drugiej połowie. Obrona zatrzymała również biegnącego z tyłu Davida Wilsona, gracza roku ACC, na zaledwie 32 jardy. Biegacz Clemson Andre Ellington zdobył 125 jardów i jedno przyłożenie w 20 akcjach. Dzięki wygranej, Clemson ugruntował swój pierwszy 10-win sezon od 1990 roku, miejsce w Orange Bowl i jego pierwszy BCS oferty miski w historii szkoły.

1 6:54 WVU Shawne Alston 4-yard run (Tyler Bitancourt kick) Tied 7-7
1 2:49 WVU Tavon Austin 8-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) Tied 14-14
1 0:45 CLEM Chandler Catanzaro 42-yard field goal CLEM 17-14
2 13:25 WVU Tavon Austin 27-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 21-17
2 10:28 WVU Darwin Cook 99-yard fumble return (Tyler Bitancourt kick) WVU 28-17
2 4:49 CLEM Chandler Catanzaro 43-yard field goal WVU 28-20
2 2:29 WVU Geno Smith 7-yard run (Tyler Bitancourt kick) WVU 35-20
2 0:04 WVU Shawne Alston 1-yard run (Tyler Bitancourt kick) WVU 49-20
3 12:35 WVU Stedman Bailey 6-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 56-20
3 1:37 CLEM DeAndre Hopkins 28-yard pass from Tajh Boyd (pass failed) WVU 63-26
4 6:21 WVU Willie Milhouse 7-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 70-26
4 1:01 CLEM Roderick McDowell 4-yard run (Chandler Catanzaro kick) WVU 70-33

Najlepszy sezon Klemensa od 20 lat został przerwany prawdopodobnie najgorszą porażką w historii szkoły. To, co na początku wydawało się mieć znamiona wysoko punktowanej strzelaniny pomiędzy Tygrysami a West Virginią, w drugiej kwarcie zamieniło się w łomot na miarę wyniku z gry wideo. Po błędzie Andre Ellingtona na linii bramkowej i 99-jardowym przyłożeniu Darwina Cooka, Tygrysy otworzyły wrota. Rozgrywający West Virginia Geno Smith był elektryzujący, a obrona Clemson nie miała na niego odpowiedzi. Rozgrywający zaliczył 407 jardów podaniowych i 6 przyłożeń. Mimo, że Clemson czterokrotnie popełnił błędy w ataku, to prawdziwą historią była niezdolność obrony do zatrzymania Smitha i ofensywy Mountaineer. Rezultatem był rekord w punktach w meczu o miskę dla Zachodniej Wirginii.