Viz také: 2011 Troy Trojans fotbalový tým
Troy 6 10 0 3 19
– Clemson 13 0 13 17 43
  • Datum: 3. září
  • Umístění: Memorial Stadium, Clemson, SC

Clemson zahájil sezónu proti Troy z konference Sun Belt. Útok Tygrů měl v prvním poločase rozkolísanou adaptaci na nové rychlejší rozprostřené nastavení ofenzivního koordinátora Chada Morrise. Na třetím downu měli bilanci 0:8 a dosáhli pouze čtyř prvních downů. Druhý rozehrávač Tajh Boyd měl několik špatných hodů a téměř zachycených míčů, protože tým byl v poločase vypískán.

Za stavu 16:13 6:56 ve třetí čtvrtině Clemson konečně proměnil svůj první třetí down, tight end Dwayne Allen touchdownem z 54 yardů od Boyda poslal Tigers do vedení. Při dalším útoku Boyd dokončil všechny své přihrávky včetně sedmiyardové touchdownové přihrávky na Jarona Browna. Skórovací série pokračovala i ve čtvrté čtvrtině a skončila výsledkem 43:19.

Boyd při svém debutu v roli rozehrávače Clemsonu zakončil zápas s bilancí 20 ku 30 za 364 yardů a tři touchdowny. Sammy Watkins měl sedm úlovků za 81 yardů, zatímco Andre Ellington doběhl 18krát za 89 yardů. Nováčci si připsali 266 ze 468 yardů Clemsonu.

• Umístění:

Ve druhém týdnu se Clemson utkal s Woffordem. Nezkušená obrana Tygrů se po celý zápas snažila zadržet trojitý útok Woffordu. Terriers vedli 4:03 minuty před koncem druhé čtvrtiny 21:13, ale Tajh Boyd vedl šest zápasů po 72 yardech a dvoubodové konverzi a ještě do poločasu vyrovnal.

Wofford naposledy vedl v zápase v úvodní sérii druhého poločasu gólem z pole. Clemson ve třetí a čtvrté čtvrtině vstřelil po touchdownu, než zastavil Wofford na 4th-and-2 3:30 před koncem zápasu a udržel vítězství 35-27.

Boyd byl 18-for-29 pro 261 yardů a tři touchdowny. Andre Ellington měl 22 přenášení za 165 yardů. Jeho touchdown na 74 yardů byl nejdelší v jeho kariéře.

• Počasí: Slunečno
  • Televizní hlasatelé (ABC): Dave Pasch (play-by-play), Urban Meyer (barevné vysílání), Chris Spielman (Sideline) & Quint Kessenich (Sideline)
Souhrn skóre
1 10:36 AUB Michael Dyer 52-yard run (Cody Parkey kick) AUB 7-0
1 7:54 AUB Emory Blake 36-yard pass from Barrett Trotter (Cody Parkey kick) AUB 14-0
2 14:56 CLEM DeAndre Hopkins 4yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) AUB 14-7
2 8:54 AUB Michael Dyer 1 yard run (Cody Parkey kick) AUB 21-7
2 5:06 CLEM Dwayne Allen 6-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) AUB 21-14
2 1:11 CLEM Andre Ellington 2yard run (Chandler Catanzaro kick) Tish 21-21
3 13:45 CLEM Sammy Watkins 65-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 28-21
3 5:00 AUB Cody Parkey 38-yard field goal CLEM 28-24
4 11:48 CLEM Chandler Catanzaro 38-yard field goal CLEM 38-24

Clemson se ve třetím týdnu utkal s obhájcem titulu č. 21 Auburnem. Auburn se v první čtvrtině ujal vedení 14:0, než Tajh Boyd začal nacházet svůj přihrávkový rytmus. Boyd dokončil 30 ze 42 přihrávek na 386 yardů a čtyři touchdowny. V poločase byl stav nerozhodný 21:21, ale obrana Clemsonu omezila Auburn ve druhém poločase na jeden gól, zatímco Boyd hodil dva touchdowny a získal vítězství 38:24, čímž ukončil 17zápasovou vítěznou sérii Auburnu.

Útok Clemsonu dosáhl celkem 624 yardů, což je jeho rekord proti soupeři ze SEC. Fanoušci na konci zápasu zaplavili hřiště. Trenér Dabo Swinney poznamenal: „Nedokázal jsem si představit lepší místo pro ukončení série než Údolí smrti v Jižní Karolíně, zlato.“

1 1:54 CLEM Tajh Boyd 1 yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 14-3
1 0:14 FSU Rodney Smith 57-yard pass from Clint Trickett (Dustin Hopkins kick) CLEM 14-10
2 11:31 CLEM Dwayne Allen 12-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 21-10
3 13:40 FSU Bjoern Werner 25-yard fumble return (Dustin Hopkins kick) CLEM 21-17
3 3:03 CLEM Andre Ellington 1 yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 28-17
4 14:55 FSU Rashad Greene 30-yard pass from Clint Trickett (pass failed) CLEM 28-23
4 7:21 FSU Kenny Shaw 9-yard pass from Clint Trickett (Dustin Hopkins kick) CLEM 35-30

Po vítězství nad Auburnem vstupoval Clemson do čtvrtého týdne na 21. místě. Ve čtvrtém domácím utkání v řadě se střetli s vítězem Atlantické divize Floridou State. FSU byli bez zraněného rozehrávače E. J. Manuela. Clemson si do poločasu vypracoval náskok 21:10 a po zbytek zápasu měl zápas pod kontrolou.

Tajh Boyd byl úspěšný 23:37 pro 344 yardů a tři touchdowny a měl i jeden rushing touchdown. Čerstvý receiver Sammy Watkins měl osm úlovků za 141 yardů a dva touchdowny, zatímco Andre Ellington naběhal 72 yardů.

4 6:12 CLEM Mike Bellamy 31-yard run (výkop se nezdařil) CLEM 23-3

Viz také: Tygři cestovali do Blacksburgu, kde se utkali s týmem Virginia Tech Hokies

První venkovní zápas Clemsonu. 11 Virginia Tech Hokies. Obrana Tygrů předvedla svůj nejlepší výkon v sezóně a zvítězila 23:3 proti 11. týmu Hokies. Clemsonská obrana vedená Andre Branchem udržela Hokies na 258 yardech a bez touchdownů. Branch měl tři sacks a podílel se na 11 tacklech. Tajh Boyd hodil jeden touchdown Dwaynu Allenovi a jeden interception, zatímco Andre Ellington a Mike Bellamy zaznamenali po jednom rushing touchdownu. Toto vítězství znamenalo, že některý tým ACC poprvé v historii porazil tři soupeře z první pětadvacítky AP v řadě. Bylo to také podruhé, co Virginia Tech pod vedením Franka Beamera nezískala na Lane Stadium touchdown, a poprvé od roku 1995.

Boston CollegeEdit

Podívejte se také na: „Boston College“, „Boston College“, „Boston College“ a „Boston College“: 2011 Boston College Eagles

.

Boston College 0 7 7 0 14
– Clemson 17 6 6 7 36
  • Datum: 8. října
  • Umístění:
  • Televizní hlasatelé (ACCRSN): Memorial Stadium, Clemson, SC
  • : Pátý domácí zápas sezóny odehráli hráči Clemsonu proti Boston College: Rich Waltz (Play-by-play), Keith Jones (Color) & Jenn Hildreth (Sideline)

. Clemson po většinu zápasu kontroloval hru Eagles. Boyd zaznamenal 2 touchdowny (1 pass, 1 rushing), než ho po zranění kyčle nahradil Cole Stoudt. Andre Ellington (běh) a Jaron Brown (příjem) zaznamenali po jednom touchdownu, Sammy Watkins 152 příjemných yardů, zatímco Chandler Catanzaro trefil 5 branek (38, 42, 28, 20 a 47 yardů). Toto vítězství znamenalo nejlepší start Clemsonu od roku 2000.

MarylandUpravit

Podívejte se také: „Maryland je nejlepším týmem na světě: 2011 Maryland Terrapins football team
1 1:00 CLEM Andre Ellington 9-yard run (Chandler Catanzaro kick) MD 14-10
2 13:54 MD Davin Meggett 7-yard pass from C.J. Brown (výkop Nick Ferrera) MD 21-10
2 8:38 MD C.J. Brown 21-yard run (Nick Ferrera kick) MD 28-10
2 5:28 CLEM DeAndre Hopkins 6-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) MD 28-17
3 13:06 MD Matt Furtsenburg 22-yard pass from C.J. Brown (výkop Nick Ferrera) MD 35-17
3 10. 11:46 CLEM Sammy Watkins 13-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) MD 35-24
3 7:27 MD Nick Ferrera 27-yard field goal MD 38-24
3 6:15 CLEM Chandler Catanzaro 23-yard field goal MD 38-27
3 3:25 CLEM Sammy Watkins 15-yard pass from Tajh Boyd (Tajh Boyd to Dwayne Allen pass) MD 38-35
4 11:26 CLEM Jaron Brown 12-yard pass from Tajh Boyd (Chandler Catanzaro kick) CLEM 42-38
4 7:35 MD Matt Furtsenberg 32-yard pass from C.J. Brown (výkop Nick Ferrera) MD 45-42
4 7:24 CLEM Sammy Watkins 89-yard kickoff return (Chandler Catanzaro kick) CLEM 49-45
4 3:55 CLEM Andre Ellington 44-yard run (Chandler Catanzaro kick) CLEM 56-45

Tajh Boyd hodil čtyři touchdowny, Andre Ellington naběhal za Tygry 212 yardů a dva touchdowny a nováček Sammy Watkins zaznamenal tři TD (dvě přihrávky, jeden návrat z kopačky), když se mu podařilo získat č. 1. 8 Clemson se proti Marylandu dostal z osmnáctibodového deficitu a zůstal neporažený díky vítězství 56:45. Obrana však podlehla 468 yardům a neměla odpověď na druhého quarterbacka C. J. Browna, který při svém prvním startu na vysoké škole zaběhl 162 yardů a touchdown a hodil tři bodované přihrávky. Osmnáctibodový deficit byl druhý největší v historii Clemsonské univerzity. Sammy Watkins také překonal školní rekord v počtu nastřílených yardů v jednom zápase (345 yardů), který dosud držel skvělý clemsonský hráč C. J. Spiller (312 yardů).

• Televizní síť: ESPN

Výhru Clemsonu na domácím hřišti nad Tar Heels podtrhla 35bodová exploze ve třetí čtvrtině, včetně 5 touchdownů quarterbacka Tajha Boyda. Obránce Kourtnei Brown zaznamenal dva obranné touchdowny, jednou po zachycení míče a podruhé po vrácení fumble. Boyd naházel 367 yardů a přihodil jeden touchdown. Wide receiver DeAndre Hopkins získal 157 yardů a jeden touchdown. Obrana Clemsonu udržela running backa UNC Giovaniho Bernarda na 44 yardech, čímž ukončila jeho sérii pěti zápasů se 100 a více yardy.

• Televizní hlasatelé (ABC): Bobby Dodd Stadium, Atlanta, GA
  • : Tygři utrpěli v Atlantě první porážku v sezóně od týmu Yellow Jackets.

Mik Patrick (Play-by-play) & Craig James (Color)

Tygři utrpěli v Atlantě první porážku v sezóně. Útok Georgia Tech s trojitou volbou byl pro obranu Clemsonu zdánlivě nezastavitelný, neboť quarterback Yellow Jacket Tevin Washington si připsal 176 yardů při 27 přenosech a touchdown. Vysoce výkonný útok Clemsonu v prvním poločase vůbec neopustil brány, ačkoli Tygři se ve druhém poločase pokusili o comeback díky touchdownu Sammyho Watkinse z 48 yardů. Po zachycení Rasharda Halla na devítce Georgie Tech se zdálo, že Tygři mají šanci na návrat, ale Tajh Boyd v další hře hodil zachycení v koncové zóně na Jemea Thomase. Čtyři obraty Clemsonu v zápase se nakonec ukázaly být pro Tygry drahé.

• Televizní síť: ESPNU

Clemson získal svůj druhý titul v Atlantické divizi ACC v zápase s Demon Deacons v Údolí smrti. Vedení Tygrů 14:7 ve třetí čtvrtině se rychle zhoršilo po 50yardovém návratu Mikea Campanaroa z puntu za Wake Forest. Běžící bek Demon Deacon Brandon Pendergrass přidal další dva body a Wake Forest vedl 28:14. Clemson navíc přišel na druhý poločas o Sammyho Watkinse, který se zranil při kopu ve třetí čtvrtině. Tygři se však vzchopili díky dvěma touchdownům rozehrávače Tajha Boyda. Po neúspěšném 47jardovém pokusu kopáče Demon Deacon Jimmyho Newmana o field goal uspořádali Tygři akci, která připravila 43jardový vítězný kop Chandlera Catanzara, když vypršel čas. Clemson si vítězstvím zajistil cestu do Charlotte na zápas o titul mistra ACC a poprvé od roku 1990 skončil doma neporažený.

• Televizní síť: Carter-Finley Stadium, Raleigh, NC
  • Televizní síť: Státní tým NC šokoval v Raleighu vysoce favorizovaný tým Clemsonu, včetně dominantního výkonu ve druhé čtvrtině o 27 bodů. Quarterback Wolfpacku Mike Glennon hodil 253 yardů a tři touchdowny, zatímco quarterback Clemsonu Tajh Boyd, přestože hodil 238 yardů, hodil dvě interceptions, žádný touchdown a ve čtvrté čtvrtině ho vystřídal Cole Stoudt. Agresivní přihrávka NC State bránila Boydovi a Clemsonu ve velké hře po celý zápas a čtyři obraty Tigers oproti žádnému NC State se ukázaly jako nákladné. Wolfpack brzdil běžeckou hru Clemsonu s running backem Andre Ellingtonem, který byl s pouhými 28 yardy lídrem týmu.

Jižní KarolínaUpravit

Podívejte se také na: Jižní Karolína je nejlepším týmem na světě: 2011 South Carolina Gamecocks football team
    1 2 3 4 Total
    Clemson 0 10 0 3 13
    – Jižní Karolína 10 7 7 10 34
    • Datum: 26. listopadu
    • Umístění:
    • Televizní síť: Williams-Brice Stadium, Columbia, SC
    • Televizní síť: Tygři, kteří se stále vzpamatovávají z prohry s NC State, vstoupili na nepřátelské území v Columbii proti dvanáctému týmu Gamecocks. Útok Clemsonu opět pocítil horko ze strany úzkostlivé obrany Jižní Karolíny, která udržela Tygry na 153 celkových yardech. Clemsonská obrana bojovala i proti vyváženému útoku Gamecocks a quarterbacku Connoru Shawovi, který hodil 210 yardů a tři touchdowny, stejně jako spěchal za 107 yardů a touchdown. Tón zápasu Tygři udali hned na začátku, když wide receiver Sammy Watkins na začátku zápasu ztratil jistou přihrávku na touchdown. Přestože Clemson dokázal v tomto zápase udržet nízký počet obratů, tvrdá obrana Gamecocků se ukázala být příliš neúprosná na to, aby si Tygři mohli otevřít nějaké možnosti v útoku. Clemson prohrál se svým úhlavním soupeřem potřetí v řadě.

• Televizní síť: Bank of America Stadium, Charlotte, NC
      • Televizní síť: Tygři sice kvůli zdrcujícím prohrám s NC State a Jižní Karolínou vypadala budoucnost Clemsonu v odvetě proti Virginia Tech v rámci šampionátu ACC chmurně, ale nakonec se jim vrátila forma z počátku sezóny a zajistili si první vítězství v zápase šampionátu ACC a první titul ACC po 20 letech. Quarterback Tajh Boyd hodil 240 yardů a tři touchdowny, včetně 53jardového úderu na Sammyho Watkinse během 21bodové třetí čtvrtiny, kterou Tygři vyhráli. Obrana Clemsonu si vynutila tři touchdowny a ve druhém poločase udržela Hoky bez skóre. Obrana také udržela running backa Davida Wilsona, hráče roku ACC, na pouhých 32 yardech. Clemsonský running back Andre Ellington naběhal 125 yardů a jeden touchdown při 20 přeneseních. Clemson si vítězstvím upevnil svou první sezónu s 10 výhrami od roku 1990, místo v Orange Bowlu a první účast v BCS bowlu v historii školy.

1 6:54 WVU Shawne Alston běží 4 yardy (kop Tyler Bitancourt) Rovná 7-7
        1 2:49 WVU Tavon Austin 8-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) Tied 14-14
        1 0:45 CLEM Chandler Catanzaro 42-yard field goal CLEM 17-14
        2 13:25 WVU Tavon Austin 27-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 21-17
        2 10:28 WVU Darwin Cook 99-yard fumble return (Tyler Bitancourt kick) WVU 28-17
        2 4:49 CLEM Chandler Catanzaro 43-yard field goal WVU 28-20
        2 2:29 WVU Geno Smith 7-yard run (Tyler Bitancourt kick) WVU 35-20
        2 1:13 WVU Tavon Austin 3yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 42-20
        2 0:04 WVU Shawne Alston 1 yard run (Tyler Bitancourt kick) WVU 49-20
        3 12:35 WVU Stedman Bailey 6-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 56-20
        3 1:37 CLEM DeAndre Hopkins 28-yard pass from Tajh Boyd (pass failed) WVU 63-26
        4 6:21 WVU Willie Milhouse 7-yard pass from Geno Smith (Tyler Bitancourt kick) WVU 70-26
        4 1:01 CLEM Roderick McDowell 4-yard run (Chandler Catanzaro kick) WVU 70-33

Nejlepší sezóna Clemsonu za posledních 20 let se zhroutila pravděpodobně nejhorší prohrou v historii školy. To, co zpočátku vypadalo jako přestřelka s vysokým skóre mezi Tygry a Západní Virginií, se ve druhé čtvrtině změnilo v nářez srovnatelný se skóre videohry. Poté, co Andre Ellington ztratil míč u brankové čáry a Darwin Cook z týmu Mountaineer vrátil 99 yardů, se pro Tigers otevřela stavidla. Rozehrávač Západní Virginie Geno Smith byl elektrizující a obrana Clemsonu na něj neměla odpověď, když si připsal 407 yardů a 6 touchdownů. Ačkoli Clemson v útoku čtyřikrát ztratil míč, skutečný příběh spočíval v neschopnosti obrany zastavit Smithe a útok Mountaineerů. Výsledkem byl rekord v počtu bodů v bowlovém zápase pro Západní Virginii.