BROOKLYN, Mich. – A Michigan International Speedwayen a Monster Energy NASCAR Cup Series pénteki időmérő edzésének utolsó kvalifikálója állhat elsőként a zöld zászló elé vasárnap délután.

Az utolsó versenyző, aki kísérletet tett, miután árnyékok kezdték beborítani a pályát, Brad Keselowski 37,801 másodperc alatt (190,471 mph) tette meg a 2 mérföldes távot a No. 2 Team Penske Forddal, hogy letaszítsa Kevin Harvickot a vasárnapi Consumers Energy 400 (15:00 ET az NBCSN, MRN és a SiriusXM NASCAR rádióban) ideiglenes pole pozíciójából.

RELATED: Harvick 37,877 másodperc alatt (190,089 mph) teljesített egy kört, mielőtt Keselowski az első sorba állt volna, és Keselowski villámgyors körével az egész Fordot az első sorba juttatta. A Busch Pole-díj Keselowskinak a második a szezonban, a második Michiganben és pályafutása 16. győzelme.

Keselowski a michigani Rochester Hillsben nőtt fel, és a pole az első lépés afelé, hogy először nyerjen a hazai pályán.

“A Discount Tire Ford Mustang hihetetlenül jó, mióta kipakoltunk” – mondta Keselowski. “Nagyon gyorsak voltunk az edzéseken, aztán a kvalifikáció vége felé mindenki elkezdett felszedni egy csomót, és egy kicsit ideges lettem.”

“De (a csapatfőnök) Paul Wolfe és a csapat nagyszerű munkát végzett. Épp eleget javultunk ahhoz, hogy megszerezzük a második pole-t. Remélhetőleg ezt győzelemre tudjuk váltani.”

Ezhez Keselowskinak a versenyen is gyorsnak kell lennie. Mivel Michigan az utolsó nem-impound verseny az ebben a szezonban bevezetett nagyobb leszorítóerővel és kisebb lóerővel rendelkező versenycsomag számára, a csapatfőnököknek lényegesen nagyobb mozgástere van abban, hogy az autókat kifejezetten a kvalifikációra készítsék fel, majd a versenyre nagyszabású változtatásokat hajtsanak végre.”

“Sok mindent megtehetsz, hogy optimalizáld az autót a mai napra (a kvalifikáción), ami talán nem fog átmenni vasárnapra” – mondta Keselowski. “De ettől függetlenül jó, hogy elsőként indulunk, és azt hiszem, sok gombunk van, hogy ráhangoljuk a versenyre.”

A Hendrick Motorsports csapattársai, William Byron (189,703 mph) és Alex Bowman (189,509 mph) a harmadik, illetve a negyedik rajtkockát szerezték meg. Clint Bowyer és Chase Elliott, a múlt vasárnapi Watkins Glen International győztese az ötödik és hatodik rajtpozíciót foglalja majd el.

Ryan Blaney, Joey Logano, Paul Menard és Jimmie Johnson egészítette ki az első tíz helyezettet az időmérőn. Denny Hamlin a 14. lett a leggyorsabb Toyotával, 188,093 km/h-s körével.

Harvick elégedett volt a második helyezéssel a kvalifikáción.

“Ez egy jó nap volt a Mobil 1 Ford Mustangunk számára” – mondta. “A pályapozíció nagyon fontos mindenhol, ahová megyünk. Michiganbe jövet ez a legfontosabb, így ez egy nagyon jó kezdése a hétvégének számunkra.”

Bowyer a 15. helyen áll a tabellán, 12 ponttal megelőzve Johnsont és Ryan Newmant, akik jelenleg holtversenyben állnak a Cup Series rájátszásának utolsó szabad helyéért. Newman a 20. helyre kvalifikálta magát, 10 pozícióval Johnson mögött.

Richard Childress Racing csapattársai, Austin Dillon és Daniel Hemric a hetedik, illetve a 11. leggyorsabb kört tették meg a kvalifikáción, de idejüket az ellenőrzés után törölték, mert az autókban nem működtek teljesen működő generátorok, ahogy azt a NASCAR szabályai előírják.

TOVÁBB:

Dillon és Hemric a mezőny végéről rajtol majd.

A Monster Energy Series két edzést tart szombaton. A vasárnapi 400 mérföldes főverseny a 23. a 36 pontgyűjtő futamból a pályán.

Közreműködés: Munkatársak beszámolói