În calitate de junior, Moore a câștigat meciul decisiv în Campionatul de golf feminin NCAA 2018, pentru a oferi Arizonei titlul în fața Universității din Alabama.

După sezoanele de junior și senior la Universitatea din Arizona, Moore a ajuns pe locul 21 în clasamentul mondial al jucătorilor amatori de golf. Ca urmare, a fost invitată de către Consiliul Guvernatorilor de la Augusta National Golf Club să participe la ediția inaugurală a Augusta National Women’s Amateur, ca una dintre cele mai bine clasate 30 de amatoare din lume. Primele două runde au avut loc la Champions Retreat, în apropiere, în Augusta, Georgia. Pe teren au fost eliminate cele mai slabe 30 de jucătoare, iar ultima rundă a avut loc la Augusta National. În virtutea scorurilor de 71-73 obținute în primele două runde, Moore s-a calificat pentru runda finală. În runda finală, ea a făcut par la primele 15 găuri. A avut un scor de 71-73-72-72=216 pentru acest eveniment și a terminat la egalitate pe locul 7. Moore a declarat: „Am fost recunoscătoare și binecuvântată să fiu acolo, știind că Augusta a fost, la un moment dat, deschisă strict doar bărbaților. Faptul că acum femeile și amatorii de top pot juca acolo a fost pur și simplu uimitor. M-am bucurat de această experiență cât am fost acolo.”