Jan. 7, 2005

# 2 Kansas Jayhawks (10-0) vs. #8 Kentucky Wildcats (10-1)

Game 11 – Sunday, Jan. 9, 2005 – 3:35 p.m. (Central) – Lexington, Ky. – Rupp Arena (23,000)

Dzisiejszy mecz

Tutaj jest tylko kilka punktów widzenia przy omawianiu meczu koszykówki mężczyzn Kansas – Kentucky:

-Dwa z trzech najbardziej zwycięskich programów w historii koszykówki mężczyzn NCAA Division I – 1. Kentucky – 1,886 zwycięstw; 2. Północna Karolina – 1,839 zwycięstw; 3. KANSAS – 1,835 zwycięstw; 4. Duke – 1,747 zwycięstw.

-Spotkają się dwie drużyny z pierwszej dziesiątki – nr 2 Kansas vs. nr 8 Kentucky.

-Kansas jest 19-3 w swoich ostatnich 22 meczach. Kentucky jest 23-3 w swoich ostatnich 26 meczach.

-Rupp Arena została nazwana na cześć Adolpha Ruppa, który pochodził z Halstead, Kan., Absolwent KU i grał w KU w 1923 roku pod wodzą trenera F.C. „Phog” Allen.

-Byli trenerzy Tulsy Bill Self i Tubby Smith spotykają się po raz drugi.

No. 2 Kansas czyni swoją pierwszą oficjalną podróż w sezonie, gdy podróżuje do No. 8 Kentucky niedziela o 15:30 (Central) w CBS. Kentucky będzie drugim zespołem z pierwszej dziesiątki, z którym Kansas zmierzy się w nowym roku. W Nowy Rok Jayhawks pokonali w dogrywce dziewiątą wówczas Georgię Tech 70-68. Jedynym innym meczem KU poza Allen Fieldhouse było pokonanie Wisconsin-Milwaukee 73-62 w Yellow Book Shootout w Kemper Arena w Kansas City, Mo., 22 grudnia. Jayhawks są 10-0 po raz pierwszy od 1996-97 roku, po tym jak wygrali swój 14-ty z rzędu mecz otwierający konferencję 65-60 z Texas A&M w ostatnią środę. Nr 8 Kentucky jest 10-1 i ma na koncie sześć zwycięstw z rzędu. Wildcats wygrali otwarcie Southeastern Conference pokonując South Carolina 79-75 w środę.

About Kansas

No. 2 Kansas jest 10-0 po raz pierwszy od 1996-97, kiedy Jayhawks otworzyli sezon 22-0 i skończyli 34-2. KU przez cały sezon znajdowało się w pierwszej dwójce rankingu krajowego, a rok rozpoczęło od pozycji nr 1. W dwóch z trzech ostatnich meczów u siebie, Jayhawks wykazali się odpornością, pokonując dwucyfrową przewagę – 11-0 z South Carolina i 27-11 z dziewiątą wówczas Georgia Tech. KU trafiła osiem z dziesięciu rzutów z gry przeciwników w tym sezonie, zdobywając średnio 78,6 punktów i oddając 60,9 punktów na mecz. Z powodu kontuzji Wayne’a Simiena, który opuścił od czterech do sześciu tygodni, Keith Langford jest aktywnym liderem z 14.9 punktami na mecz i zajmuje dziewiąte miejsce w Big 12. Sophomore J.R. Giddens jest następny z 10 punktami na mecz i prowadzi zespół z 23 rzutami za trzy punkty w tym sezonie. Senior Aaron Miles zdobywa 9,7 punktu na mecz i jest liderem ligi z 7,5 asystami na mecz. Junior Christian Moody zdobywa średnio 6.4 punktów i jest drugi w drużynie z 5.2 zbiórkami na mecz. Simien prowadzi KU z 17.4 punktami i 12 zbiórkami na mecz i jest jedynym graczem w Big 12, który notuje double-double.

Trener Kansas Bill Self

Trener Kansas Bill Self jest 34-9 w swoim drugim sezonie w KU i 241-114 w swoim 12 sezonie w ogóle. W zeszłym roku KU zamieścił rekord 24-9 i zakończył remis na drugim miejscu w Big 12 wyścigu na 12-4. KU awansowało do Elite Eight turnieju NCAA po raz trzeci z rzędu, gdzie uległo Georgia Tech w dogrywce, 79-71. Self z 24 zwycięstwami zrównał się z Dickiem Harpem pod względem największej liczby zwycięstw trenera KU w jego debiutanckim sezonie w Kansas. Przed KU, Self poprowadził Illinois do dwóch tytułów Big Ten i trzech występów w turnieju NCAA. Przed Illinois, poprowadził Tulsę do dwóch mistrzostw WAC w 1999 i 2000 roku i został trenerem roku w 2000 roku w The Sporting News. Czterokrotny finalista nagrody Naismith Coach of the Year Award, Self rozpoczął swoją karierę trenerską w KU w latach 1985-86 i był asystentem w swojej alma mater – Oklahoma State – od 1986 do 1993 roku. Jego pierwszym trenerskim posunięciem była praca w Oral Roberts, gdzie poprowadził Złote Orły do NIT w sezonie 1996-97, co było ich pierwszym występem w postseason od sezonu 1983-84. Self jest 0-1 przeciwko Kentucky, przegrywając z Wildcats podczas pracy w Tulsa w 1998 roku – 74-53 w Lexington.

Ostatni mecz – Kansas 65, Texas A&M 60

Drugi w kolejności Kansas otworzył sezon Big 12 wygrywając 65-60 nad przyjezdnym Texas A&M w środową noc w Allen Fieldhouse. Jayhawks strzelali tylko 41 procent z pola w meczu, ale trafili najlepsze w sezonie 22-of-27 z linii rzutów wolnych, aby przypieczętować zwycięstwo. Do przerwy Kansas (10-0) prowadziło z Aggies 29-24. W drugiej połowie gra pozostawała wyrównana, a wynik był remisowy w sześciu różnych okazjach. Na 40 sekund przed końcem spotkania Alex Galindo trafił trójkę zza łuku, dając Jayhawks prowadzenie na dobre. Starszy obrońca Aaron Miles poprowadził Jayhawks z 15 punktami i pięcioma asystami. Tylko jeden inny zawodnik KU miał na koncie 10 punktów, a Michael Lee zdobył 10 punktów z ławki. Ławka KU pokonała rezerwowych A&M aż 28-2. Galindo zdobył osiem punktów, podczas gdy junior Moulaye Niang spędził 11 minut na parkiecie, zdobywając cztery punkty i sześć zbiórek.

KKU-A&M Leftovers

Kansas było perfekcyjne 6-for-6 z linii rzutów osobistych w pierwszej połowie i trafiło 81.5 procent w meczu… Dzięki pięciu asystom senior Aaron Miles przesunął się na pierwsze miejsce na liście asyst w karierze Big 12 w meczach konferencji… Miles ma 355 asyst w meczach ligowych, wyprzedzając byłego obrońcę Oklahoma State Douga Gottlieba (354)… Jayhawks trzymali przeciwników poniżej 100 punktów w 94 meczach z rzędu… KU trafili przynajmniej jedną trójkę w 156 meczach z rzędu… Miles jest ósmy na liście rozpoczętych meczów wszech czasów z 117. Do siódmego miejsca brakuje mu jednego punktu… Miles wyprzedził Raefa LaFrentza i Adonisa Jordana i obecnie zajmuje 10 miejsce na liście wszystkich rozegranych minut w historii KU z liczbą 3,615… Senior Keith Langford rozpoczął i zdobył punkty we wszystkich swoich 118 meczach w Kansas… Dzięki swoim 15 punktom Miles został 48 graczem w historii KU, który zdobył 1000 punktów w karierze… Z dziewięcioma punktami Langford (1,557 punktów) przesunął się za Kenny’ego Gregory’ego na 12 miejsce na liście najlepszych strzelców w historii Kansas… Senior Michael Lee rozegrał 28 minut w sezonie… Junior Moulaye Niang trafił dwa gole z gry i zebrał sześć zbiórek w sezonie… Jayhawks zostali zdekompletowani 33-27, co oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie zostali zdekompletowani… Osiem strat KU było najmniejszą liczbą w tym sezonie.

O Kentucky

Kentucky jest dwukrotnym mistrzem Southeastern Conference i przystępuje do meczu z Kansas 10-1. Wildcats wygrali sześć meczów z rzędu i są prowadzeni przez juniora Kelenna Azubuike, który zdobywa średnio 15 punktów i jest drugi w drużynie z 4,5 zbiórkami na mecz. Senior Chuck Hayes jest liderem UK pod względem zbiórek (9.5 na mecz) i drugim strzelcem (11.9 ppg). Trzeci najlepszy strzelec Kentucky – junior Patrick Sparks – notuje 11.5 ppg i jest liderem drużyny pod względem asyst (5.4 na mecz). Świeżo upieczony Randolph Morris również notuje dwucyfrowy wynik 10.2 ppg.

Główny trener Kentucky Tubby Smith

W ciągu siedmiu sezonów, główny trener Kentucky Tubby Smith poprowadził Wildcats do mistrzostwa kraju, czterech tytułów SEC i pięciu mistrzostw w turnieju SEC. W 2003 roku, Smith zdobył dziewięć krajowych nagród dla trenera roku w prowadzeniu UK do 32-4 rekord – 19-0 w SEC (sezon ligowy i tytuły w turnieju konferencji). Smith jest w trakcie swojego 14 sezonu i ma 325-115 punktów w Tulsa i Georgia przed objęciem stanowiska w Kentucky. On jest 201-53 w jego ósmym sezonie w UK.

Seria

Kentucky prowadzi w serii wszech czasów z Kansas 19-3, z dwoma z trzech zwycięstw Kansas w ostatnich pięciu spotkaniach… Seria sięga 1950 roku, kiedy to UK wygrało 68-39 w Lexington… Jayhawks nigdy nie pokonali Wildcats w Lexington (0-7)… Główny trener Kansas Bill Self zmierzył się z Kentucky w Lexington jako trener Tulsy w 1998 roku, Wildcats wyszli z tego spotkania zwycięsko, 74-53… Główny trener Kentucky Tubby Smith zmierzył się z Jayhawks i pokonał ich dwukrotnie w sezonie 1998-99 – 63-45 w Great Eight w Chicago 1 grudnia 1998 roku i 92-88 w dogrywce. 1, 1998 i 92-88 w dogrywce w NCAA Midwest Regional w Superdome w Nowym Orleanie 14 marca 1999… Rekord Kansas w pojedynczym meczu 150 punktów padł przeciwko Kentucky w wygranej 150-95 nad Wildcats Ricka Pitino 9 grudnia 1989 w Lawrence.

Połączenia

Obaj trenerzy Kansas – Bill Self i Kentucky – Tubby Smith są byłymi trenerami w Tulsa – Smith w latach 1991-95 i Self w latach 1998-2000… Self i Smith zmierzyli się dwukrotnie w swojej karierze trenerskiej jako przeciwstawni trenerzy. W 1994 roku drużyna Tulsy Smitha pokonała drużynę Oral Roberts Selfa 99-54. W 1998 roku Kentucky Wildcats Smitha pokonali Tulsa Hurricane 74-53 w Lexington… Obie drużyny mają w swoich składach graczy z Nowego Jorku – w Kansas Russella Robinsona, a w Kentucky Ramela Bradleya i Shagari Alleyne’a… Kanclerz Kansas Robert Hemenway pełnił wcześniej tę samą funkcję w Kentucky.

Ostatnie spotkanie

No. 8 Kentucky odrzuciło No. 22 Kansas z turnieju NCAA w 1999 roku zwycięstwem w dogrywce 92-88 w pierwszej rundzie. Ryan Robertson z KU zakończył swoją karierę zdobywając 31 punktów i prowadząc Jayhawks. Kansas wyszli z połowy meczu z deficytem 40-36 i doprowadzili do dogrywki, ale nie byli w stanie wyrwać zwycięstwa i awansować do następnej rundy.

KKU Seniors’ Headlines

Tutaj kilka nagłówków z obecnej klasy seniorów Kansas – Keith Langford, Michael Lee, Aaron Miles, Wayne Simien:

Rekord Kansas 97-21 (82.2 zwycięstwa procent).

-Dwa występy w Final Four (2002, 2003).

-NCAA Runner-Up w 2003 roku.

-Three NCAA Tournament Elite Eights (2002, 2003, 2004).

-Two Big 12 Championships (2002 – 16-0, 2003 – 14-2).

-Kansas został sklasyfikowany w Top 10 Associated Press poll 42 razy, w tym nr. 1 w siedmiu przypadkach i w pierwszej piątce 30 razy.

Miles Stepping Up

Senior Aaron Miles jest średnio 14,5 punktów w swoich ostatnich dwóch meczach – 14 vs Georgia Tech i 15 vs Texas A&M. W meczu z nr 9 Georgia Tech, obrońca z Portland, Ore, trafił 4 na 5 rzutów za trzy punkty, miał pięć zbiórek i osiem asyst. W meczu z Texas A&M, Miles trafił 6 na 8 rzutów z pola, miał pięć asyst i dwie kradzieże. W dwóch ostatnich meczach Miles trafił 5-7 rzutów za trzy punkty. W całym sezonie trafia 61.1 procent rzutów za trzy punkty, a w pięciu meczach trafił 50 procent lub więcej z dystansu.

Wiadomości o asystach Milesa

W ostatnich trzech meczach, senior Kansas Aaron Miles ustanowił trzy rekordy kariery. W meczu z Wisconsin-Milwaukee 22 grudnia, Miles został liderem Big 12 w karierze, przebijając Douga Gottlieba z Oklahoma State (793). W kolejnym meczu z Georgia Tech, Miles został liderem asyst w historii szkoły – obecnie ma ich 813 – wyprzedzając Jacque’a Vaughna (1994-97) 804. W wygranym meczu z Texas A&M, Miles rozdał pięć asyst i stał się liderem wszechczasów w rozgrywkach konferencyjnych z liczbą 355 asyst, wyprzedzając Gottlieba, który miał ich 354. Miles miał siedem lub więcej asyst w ośmiu z 10 meczów w tym sezonie. Jego rekord sezonu to 10 asyst w meczu z Nevadą i jest liderem Big 12 z 7,5 asystami na mecz. Potrzebuje 187 asyst, aby zostać czwartym graczem w historii NCAA Division I, który zdobędzie 1000 asyst w swojej karierze. Prowadzi również zespół w kradzieżach z 22 podaniami w tym roku.

Inny Aaron Miles(tones)

-Last game senior Aaron Miles stał się 48. graczem w historii Kansas, który zdobył 1000 punktów. Jego dwa decydujące rzuty wolne na 1,6 sekundy przed końcem meczu 65-60 z Texas A&M dały Milesowi jego 1000. i 1001. punkt.

-Miles jest trzeci w karierze KU – obecnie 236. Do drugiego miejsca brakuje mu 14, a do 250 Danny’ego Manninga – obecnego dyrektora ds. operacji koszykarskich.

-Miles ma 117 startów, co jest ósmym wynikiem na liście kariery w Kansas i brakuje mu jednego do siódmego.

-Miles wszedł do pierwszej dziesiątki na liście rozegranych minut w KU i jest obecnie 10. z liczbą 3,615. On jest 40 od dziewiątego.

Langford Still Rolling

Senior Keith Langford jest średnio 17,3 punktów w jego ostatnich siedmiu meczach i jest strzelanie 51,8 procent (43-for-83) z pola w tym okresie. Zawodnik z Fort Worth w Teksasie był głównym bohaterem meczu z Georgia Tech, w którym zdobył 16 ze swoich 18 punktów w drugiej połowie i dogrywce, zdobył 10 punktów w ostatnich 2:46 regulaminowego czasu gry i w dogrywce oraz zdobył game-winnera na 3,3 sekundy przed końcem dogrywki. Za swoje starania Langford został wybrany Graczem Tygodnia ESPN.com oraz współgraczem tygodnia Big 12 wraz z P.J. Tuckerem z Teksasu. Langford ma na koncie trzy mecze z 20 lub więcej punktami, wszystkie w ciągu ostatnich siedmiu spotkań, w tym 21 przeciwko UW-Milwaukee. W meczu z Louisiana-Lafayette zdobył sezonowe 24 punkty w 23 minuty. W wygranym przez TCU meczu Langford miał 17 punktów, trafiając 6-of-9 rzutów z gry. Przedsezonowe nagrody Woodena i Naismitha, Langford zdobył 21 punktów w meczu z Pacific i miał 7 asyst. W meczu z South Carolina Langford został 16. graczem w historii KU, który zdobył 1500 punktów w swojej karierze. Obecnie zajmuje 12 miejsce na szkolnej liście strzelców wszech czasów z 1,557 punktami, brakuje mu trzech do 11 miejsca i 70 do pierwszej dziesiątki.

Moody Making Mark

Junior Christian Moody jest w wyjściowym składzie od pierwszego meczu sezonu. Zawodnik z Asheville w stanie N.C. trafia w tym sezonie 58,5% rzutów z pola. Dwukrotnie w tym sezonie Moody zebrał 10 zbiórek, w tym przeciwko dziewiątej Georgii Tech. W ostatnich trzech meczach zaliczał średnio siedem zbiórek. Przeciwko TCU po raz pierwszy w karierze zaliczył double-double, zdobywając najwięcej punktów (10) i zbiórek (10). Jego druga asysta w meczu to rzut za trzy punkty J.R. Giddensa, który trafił do Top 10 listy ESPN SportsCenter. W tym sezonie Moody już pięć razy zebrał sześć lub więcej zbiórek. W sezonie 2004-05 gra średnio 22.2 minuty, zdobywa 6.4 punktów i jest drugi w drużynie z 5.2 zbiórkami na mecz. W zeszłym roku w 25 meczach dla KU notował średnio siedem minut, 1,4 punktu i jedną zbiórkę.

Robinson Earning Time

Freshman Russell Robinson grał 17 lub więcej minut w każdym ze swoich ostatnich czterech meczów. Jeden z pierwszych graczy z ławki, nowojorski guard zdobył 12 punktów przeciwko Wisconsin-Milwaukee, w tym dwa rzuty za trzy punkty. W meczu z Texas A&M Robinson trafił 4 z 5 rzutów wolnych, zdobywając sześć punktów. W meczu z Karoliną Południową Robinson trafił jedynego gola z pola oraz dwa rzuty wolne w ostatnich 38 sekundach spotkania, które zakończyło się zwycięstwem 64-60. Zdobył nagrodę ESPN.com Freshman of the Week za swój występ przeciwko USC. Robinson trafia 47.2 procent rzutów z pola (25-for-53) i zdobywa średnio 7.4 punktów na mecz. Jest drugi w drużynie z 12 kradzieżami i ma przynajmniej jedną w ośmiu z dziewięciu meczów w tym roku.

Galindo Stepping Up

Pierwszoroczniak Alex Galindo w każdym z dwóch ostatnich meczów trafił po dwa rzuty trzypunktowe. Przeciwko Georgia Tech, był 1-for-7, gdy trafił za trzy punkty, by zmniejszyć przewagę Tech do 65-64 w dogrywce. W meczu z Texas A&M przełamał remis 58-58, trafiając trójkę na 40 sekund przed końcem. Galindo notuje w tym sezonie średnio 6.1 punktów i 2.8 zbiórek. W meczach przeciwko Wisconsin-Milwaukee i Georgia Tech zanotował rekord kariery z siedmioma zbiórkami.

J.R. From Way Out

W swoim ostatnim występie, sophomore J.R. Giddens został zatrzymany bez punktów tylko po raz trzeci w swojej dwuletniej karierze w KU. Strażnik z Oklahoma City trafił trzy lub więcej rzutów trzypunktowych w czterech z ostatnich sześciu spotkań, w tym cztery przeciwko Georgia Tech. W zeszłym roku udało mu się to 14 razy. Giddens prowadzi KU z 23 punktami w tym sezonie i trafia 35.9 procent rzutów z dystansu. W swoim drugim sezonie ma już 97 trójek w karierze i 29 punktów dzieli go od wejścia na listę Top 10 w karierze KU.

Stan kciuka Simiena

Senior Wayne Simien przeszedł operację lewego kciuka 20 grudnia, którego doznał w drugiej połowie meczu z South Carolina. Według słów trenera Billa Selfa, nie będzie go przez najbliższe cztery do sześciu tygodni. Powrócił jednak w drugiej połowie meczu z USC i zanotował swoje szóste double-double w sezonie, zdobywając 20 punktów i 11 zbiórek.

Simien Steady

Senior Wayne Simien trafiał 50 procent lub lepiej w sześciu z siedmiu spotkań w tym sezonie. Zawodnik z Leavenworth w Kanadzie w czterech meczach zdobył 20 lub więcej punktów i jest liderem Big 12 z sześcioma double-double. W swoich dwóch pierwszych meczach w tym sezonie, Simien zanotował double-double w każdej z pierwszych połówek. Przeciwko Vermont, miał 10 punktów i 11 zbiórek w pierwszych 20 minutach. Jego 25 punktów i 14 zbiórek w meczu przyniosło Simienowi wyróżnienie Big 12 Player of the Week. Przeciwko Saint Joseph’s, Simien miał 14 punktów i 11 zbiórek w pierwszej połowie. Simien ma 28 double-double w karierze, co jest piątym wynikiem w karierze KU i dziewiątym (James Thomas z Teksasu) na liście Big 12 all-time.

Kansas Quick Hits

-Od sezonu 2001-02, Kansas jest 19-13 przeciwko rankingowym przeciwnikom, w tym 1-0 w 2004-05. Pod wodzą Billa Selfa, KU jest 3-5 przeciwko sklasyfikowanym przeciwnikom.

-KU zatrzymało wszystkich 10 przeciwników na mniej niż 50 procent rzutów z gry w tym sezonie. Dodatkowo, Jayhawks strzelali do wszystkich przeciwników oprócz jednego w sezonie 2004-05.

-Wraz z brakiem Wayne’a Simiena, Kansas rozdzieliło bogactwo minut gry. W ostatnich trzech meczach dziewięciu zawodników grało średnio dziewięć lub więcej minut, a siedmiu z nich po 14 lub więcej minut na mecz.

-Last season, Kansas było 0-8 kiedy przegrywało do końca 5:00. W tym sezonie Jayhawks już dwa razy przełamali ten trend – Vermont prowadziło 58-56 na 5:00 przed końcem w otwierającym sezon zwycięstwie KU 68-61, a Georgia Tech prowadziła 57-51 w dogrywce Jayhawks 70-68.

-W dwóch zwycięstwach w tym sezonie Kansas pokonało 11-punktowe lub większe straty – 27-11 przeciwko Georgia Tech i 11-0 przeciwko South Carolina.

-Jayhawks pokonali ośmiu z 10 przeciwników w tym sezonie.

-Przeciwko Wisconsin-Milwaukee, Kansas po raz pierwszy w tym sezonie założyło czerwone stroje. Jayhawks są 4-0 w czerwonych strojach pod wodzą trenera Billa Selfa.

-Kansas zanotowało 10 lub więcej kradzieży w pięciu z dziewięciu meczów w tym sezonie. W zeszłym roku KU miało siedem meczów z 10-cioma lub więcej kradzieżami.

-Kansas jest 144-7 (95,4 procent) w Allen Fieldhouse w ciągu ostatnich 11 sezonów. W tej serii jest pięć niepokonanych sezonów – 14-0 w 1994-95; 13-0 w 1995-96; 15-0 w 1996-97; 16-0 w 1997-98; i 13-0 w 2001-02.

KU Player Quick Hits

-Against Texas A&M, senior Michael Lee grał season-high 28 minut i zdobył w double figures po raz drugi w tym sezonie.

-Versus Texas A&M junior Moulaye Niang zdobył dwa gole z pola i sześć zbiórek w ciągu 11 minut.

-Freshman C.J. Giles rozpoczął dwa ostatnie mecze i ma na koncie sześć zablokowanych rzutów w czterech ostatnich spotkaniach. Miał dwa przeciwko Georgia Tech, trzy przeciwko South Carolina i jeden przeciwko Wisconsin-Milwaukee.

-Freshman Darnell Jackson rozpoczął pierwszy mecz w swojej karierze przeciwko Wisconsin-Milwaukee.

Records, Milestones, Streaks to Watch

-Senior Aaron Miles jest zarówno Kansas i Big 12 liderem asyst w karierze, z 813. W Nowy Rok w meczu z Georgia Tech wyprzedził Jacque’a Vaughna (1994-97). W poprzednim meczu z UW-Milwaukee, Miles pobił rekord Big 12 wynoszący 793, należący do Douga Gottlieba z Oklahoma State (1998-2000).

– Jayhawks trzymają swoich przeciwników poniżej 100 punktów w 94 meczach z rzędu. Ostatnim zespołem, który zdobył 100 punktów dla KU był Texas 11 lutego 2002 roku.

-KU trafili przynajmniej jedną trójkę w 156 meczach z rzędu. Kansas po raz ostatni nie trafiło długiej piłki w przegranej z Teksasem w 2000 roku.

-Miles jest ósmy na liście all-time rozpoczętych gier w KU z 117. On jest jeden od siódmego miejsca.

-Miles „następny 10-asyst gra będzie przekazać Jacque Vaughn dla najbardziej kariery double-figure gier asyst w KU. Obaj stoją na szczycie listy KU z 18 meczami.

-Wayne Simien zajmuje 13 miejsce na liście zbiórek w karierze KU z 681. Simienowi brakuje 42 punktów do 12 miejsca.

-Keith Langford zagrał i zdobył punkty we wszystkich swoich 118 meczach w Kansas.

Streak Stuff

Kansas rozpoczyna kampanię 2004-05 z imponującą liczbą nienaruszonych streaków:

-KU ma 14 zwycięstw z rzędu w otwarciach konferencji. Ostatnia porażka Jayhawks w otwierającym spotkaniu ligowym miała miejsce 8 stycznia 1991 roku w Oklahomie.

-Kansas ma 21-meczową passę zwycięstw w Dniu Seniora. Ostatni raz KU przegrało swój ostatni domowy mecz w sezonie 60-58 z Nebraską w 1983 roku.

-KU, które w zeszłym sezonie osiągnęło wynik 24-9, wygrało co najmniej 20 spotkań przez 15 kolejnych lat.

-Jayhawks mają za sobą 15 kolejnych występów w turnieju NCAA. Ostatni raz KU nie wzięło udziału w Big Dance w 1989 roku z powodu zawieszenia.

-Kansas ma sukcesy we wczesnych fazach turnieju NCAA, wygrywając 21 meczów pierwszej rundy. UCLA w 1978 roku jest ostatnią drużyną, która pokonała Jayhawks w pierwszej rundzie.

-Kansas było w dwóch Finałach NCAA i wygrało dwa regularne mistrzostwa Big 12 w ciągu ostatnich trzech sezonów.

W rankingach

-Kansas było notowane na pozycji nr 1 lub nr 2 przez cały sezon w sondażach Associated Press i ESPN/USA Today. Jayhawks weszli w sezon nr 1 w obu biurach, co było pierwszym przypadkiem od 1956-57 w AP i od 1996-97 w ankiecie trenerów. Pod wodzą Billa Selfa, KU zakończyła sezon 2003-04 nr 9 w ankiecie trenerów (nr 16 według AP, której ankieta kończy się przed turniejem NCAA).

KU – dominacja w Big 12 Play

Od momentu powstania Big 12 Conference w sezonie 1996-97, Kansas jest dominującą siłą w lidze. KU jest jedyną drużyną w lidze, która wygrała ponad 100 spotkań w sezonie zasadniczym. Jayhawks są 107-22, czyli o 17 zwycięstw więcej niż następna drużyna na tej liście, Texas (89-39). Ponadto Jayhawks zdobyli cztery z ośmiu tytułów w sezonie regularnym Big 12, a KU wygrali trzy pierwsze turnieje Big 12.

Kansas świętuje 50 lat Allen Fieldhouse

Nazwa Allen Fieldhouse została nadana na cześć zmarłego Dr. F.C. „Phog” Allena, głównego trenera Jayhawks przez 39 lat, Allen Fieldhouse jest przez wielu określana jako jedno z najlepszych miejsc w Ameryce do oglądania meczów koszykówki uniwersyteckiej. Budynek został poświęcony 1 marca 1955 roku, gdy Jayhawks pokonali Kansas State, 77-66, przed tłumem 17 228 widzów. W tym sezonie Allen Fieldhouse będzie obchodzić 50-lecie swojego istnienia. Ceremonie z okazji rocznicy Fieldhouse są planowane wokół meczu 2 marca z Kansas State – pierwszym przeciwnikiem dla KU w tym obiekcie.

Czy wiesz?

Kansas i Kentucky mają łącznie 89 mistrzostw konferencji. Kansas zdobyło 47, a Kentucky – 42.

Następny

Kansas kontynuuje swoją trzygamerową podróż do Iowa State w środę, 12 stycznia. W zeszłym roku Jayhawks i Cyclones podzielili się swoimi dwoma spotkaniami w kilku wyrównanych meczach – ISU 68-61 w Ames i KU 90-89 (ot) w Lawrence. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 (centralnie).