• December 4-6, 2020
  • Lee’s Summit R7 Aquatic Center, Lee Summit, Missouri
  • SCY (25 yard)
  • Results on Meet Mobile: 2020 18 & Under Winter Championships, or search “Lee Summit”

Tennessee elkötelezettje Kate McCarville szombaton Lee Summitban a Missouri 18 & Under Winter Championships második napján megszerezte harmadik győzelmét. A szombati nap rövid volt, mindössze 6 versenyszámot bonyolítottak le: a lányok és a fiúk 500 gyorson, 400 IM-en és 1650 gyorson.

A 400 IM-en a Springfield Aquatics színeiben úszó McCarville uralta a mezőnyt, közel 11 másodperces előnnyel nyert, és 4:12.22-es személyes legjobb időt úszott. Ez az idő majdnem egy másodpercet vett el korábbi legjobbjától, a 4:13.12-től, amelyet még október elején, az Empire Swim Club és a Tsunami Swim Team tri-versenyén állított fel.

A fiúknál Alec Enyeart kettős győzelmet aratott a Tsunami Swim Team színeiben, 500 és 1650 gyorson is győzött. Az 500 gyorson Enyeart 4:30.07-es győztes időt ért el. Ez az idő alig több mint egy másodperccel maradt el 4:28.71-es személyes legjobbjától, de később visszatért, és 15:30.62-es egyéni csúcsával megnyerte az 1.650-es számot. Ez az idő majdnem pontosan 10 másodperccel maradt el korábbi legjobbjától (15:40.61). Ezzel bejutott a 15-16 éves fiúk 1650 méteres gyorsúszásának 100-as toplistájára, a 100. helyre.

A második nap további fénypontjai

• A fiúk 400 gyorsúszásában az Empire Swim Club versenyzője, Caleb Ellis majdnem 5 másodpercet csökkent korábbi legjobbjához képest, és 3:55.80-as idővel nyert, ezzel először maradt 4 perc alatt.
  • Addi Barnes, a Kansasi Egyetem versenyzője 4:56.68-as idővel nyerte az 500 gyorsot. Ő volt az egyike annak a két lánynak, aki 5 perc alatt úszott a döntőben.
  • Nora Lee Brown a CSP Tideriders csapatából uralta a mérföldet, 17:37.00 perces idejével több mint 27 másodperccel nyert. Ő volt a másik 5:00 alatti úszó a lányok 500-as számában, Barnes mögött a második helyen végzett életében elért legjobb idővel (4:59.32). Ez volt az első 5 perc alatti úszása.
  • Aubree Brouwer, aki az első napon 200 mellen győzött, McCarville mögött második lett 400 gyorson, 4:23.09-es egyéni legjobbjával. Ezzel majdnem 5 másodpercet faragott korábbi legjobbjából (4:27.91).
  • Lee Naber, a CSP Tideriders versenyzője majdnem 9 másodpercet faragott életében elért legjobbjából, így második lett 500 mellen Enyeart mögött (4:33.64).