CORAL GABLES, Fla. – A Miami Egyetem a 25 éves jubileumi ünnepség részeként az 1987-es nemzeti bajnok futballcsapat előtt tiszteleg a Canes a rivális Florida State elleni hazai mérkőzés félidejében, októberben. 20-án a Sun Life Stadionban.

A Hurricanes öt nemzeti bajnokcsapata közül vitathatatlanul a legnépszerűbb volt, az 1987-es csapat Jimmy Johnson vezetőedző vezetésével tökéletes 12-0-t ért el, és az Orange Bowlban 20-14-re legyőzte a listavezető Oklahomát, ezzel megszerezve a program második nemzeti bajnoki címét.

A Hurricanesnek újjá kellett volna épülnie. Az újratöltés pontosabb volt. Ennek a Miami csapatnak az 1988-as és 1989-es vihar előtti szünetnek kellett volna lennie. Elvégre a Hurricanes öt kezdőt veszített el a támadásban egy olyan csapatból, amely 1985-ben egy hajszálnyira volt a nemzeti bajnoki címtől, és egy 1986-os csapatból, amelyet minden idők legjobbjai között tartottak számon, csak azért, hogy a Fiesta Bowlban elveszítse a címvédés lehetőségét.

De ez a csapat támadásban sokkal kiegyensúlyozottabb volt, mint az előző szezonban szereplő csapat, és mivel kilenc kezdőjátékos tért vissza az alulértékelt védelemhez, a Hurricanes összességében egy sokkal kiegyensúlyozottabb csapat volt. Az Associated Press előszezonbeli rangsorában a 10. helyen szereplő csapat gyorsan megmutatta, hogy jobb lesz, mint ahogyan azt hirdették.

A Miami a szezonnyitón legyőzte a rivális Floridát, majd a Razorbacks hazai pályán zavarba hozta az Arkansast. A szezon harmadik mérkőzése klasszikus volt. Mivel a harmadik negyed végén a negyedik helyen álló Florida State 19-3-ra dominált, a Miami az egyik legnagyobb visszatérését indította el. A Hurricanes három villámgyors touchdownt szerzett: egy 49 yardos bombát Steve Walsh-tól Melvin Brattonhoz, egy 26 yardos Walsh-tól Michael Irvinhez (plusz egy kétpontos konverziót, amivel 19 pontra egyenlítettek), majd egy 73 yardos Walsh-tól Irvinhez, amivel 2:22 perccel a vége előtt megszerezték a vezetést. A Miaminak meg kellett állítani az FSU kétpontosát, hogy megmaradjon a 26-25-ös győzelemhez.

Úgy tűnt, hogy ezután már nem lehetett megállítani a Hurricanes-t. A Miami végiggurult az alapszakasz hátralévő részében, megverte a 10. helyen álló Notre Dame-ot (24-0) és túlélte a nyolcadik helyezett South Carolina ijesztgetését (20-16), hogy az Orange Bowl Classicban újév napján az első helyen álló Oklahoma ellen játszhasson.

A Hurricanes elzárta az OU wishbone támadását, és mindössze 179 yardon tartotta a Sooners-t a földön (az OU átlagosan 428,8 yardot tett meg). Az öröm a Miami számára frusztrációt jelentett az OU számára – a Sooners az elmúlt három szezonban csak három vereséget szenvedett a Hurricanes-től.

“A bajnoki címig játszottuk magunkat” – mondta Johnson. “Nekünk van a legjobb mérlegünk bárkivel szemben az országban…. Háromszor egymás után legyőztük az Oklahomát, háromszor egymás után a Florida State-et és a Notre Dame-ot, párszor a Floridát… A legédesebb az, hogy mindezt csapatként értük el. Elvesztettük a kezdőjátékosokat, és más srácok jöttek be, akik nagyszerűen játszottak.”