A 2000-es évben Mitsuharu Misawa megalapította a Pro Wrestling NOAH-t, és több mint 20 éve a Pro Wrestling NOAH a Puroresu egyik alapművévé vált világszerte. Olyan pankrátorokkal, mint Go Shiozaki, Naomichi Marufuji, Katsuhiko Nakajima & Takashi Sugiura díszítik ma az egykori zöld ringet. Ebben a cikkben elhozzuk neked a Pro Wrestling NOAH kezdőknek szóló útmutatójának első kiadását. Ebben a műben alapvető magyarázatot láthatsz arról, hogy mit jelent minden bajnoki cím & a Pro Wrestling NOAH-ban.

A Guide To NOAH: The Titles

GHC Heavyweight Championship

Go Shiozaki (balra) a GHC nehézsúlyú bajnoki címmel

A GHC nehézsúlyú bajnokság a Pro Wrestling NOAH világbajnoksága. Minden NOAH show főmérkőzésén szerepel. Olyan legendás bajnokok, mint Mitsuharu Misawa, Kenta Kobashi, Go Shiozaki & Takashi Sugiura csak néhány a legendás pankrátorok közül, akik birtokolták ezt a bajnoki címet. A GHC Nehézsúlyú bajnokság a közelmúltban a hosszabb bajnoki címekre helyezte a hangsúlyt. A legutóbbi néhány bajnok volt erre példa: Kaito Kiyomiya 2019-es uralkodása több mint 384 napig tartott, sőt a jelenlegi bajnok Go Shiozaki is. Shiozaki már több mint 350 napja birtokolja a bajnoki címet. Bár időnként a semmiből jelennek meg kihívók az övért, a NOAH-nak van egy éves versenye, az N1 Victory, ahol a verseny győztese egy későbbi időpontban a GHC Nehézsúlyú bajnoki címért küzd meg. Ez a verseny általában novemberben kerül megrendezésre.

GHC Nemzeti Bajnokság

Kenoh (jobbra) a GHC Nemzeti Bajnoksággal

A GHC Nemzeti Bajnokság a Pro Wrestling NOAH egyik legújabb bajnoksága. A bajnokság 2019 novemberében, a NOAH The Best rendezvényén mutatkozott be először. Takashi Sugiura lett az első bajnok. Ez a bajnokság egy középkategóriás öv a Pro Wrestling NOAH számára. Alkalmanként a NOAH által gyártott kisebb show-k főmérkőzése. Ez azonban nem teszi ezt a bajnokságot kevésbé fontossá, mivel ebben a bajnokságban már volt egy cím vs. cím mérkőzés ebben az évben, a mérkőzés egy időhatáros döntetlenre ment Go Shiozaki & Kenoh között éppen tavaly augusztusban. Mint a legtöbb bajnokság a NOAH számára, még egy mini-torna is volt, amely megkoronázta a bajnoki cím várományosát. Nem tudni, hogy ez lehet-e valami, ami éves lehet, mivel csak tavaly vezették be.

GHC Junior Nehézsúlyú bajnokság

Harada (balra) a GHC Junior Nehézsúlyú bajnoksággal

A GHC Junior Nehézsúlyú bajnokság a Pro Wrestling NOAH junior bajnoksága. Ez a bajnokság nagy múltra tekint vissza, olyan srácokkal, mint KENTA, Naomichi Marufuji, Daisuke Harada, Yoshinobu Kanemaru & Takashi Sugiura csak néhány a legendák közül, akik birtokolták ezt az övet. Ez az öv a NOAH sztárjai számára is ugródeszkának tekinthető. KENTA, Takashi Sugiura & Naomichi Marufuji esetében. Mindhárom férfi a junior divíziók top sztárjai voltak, és végül nehézsúlyba kerültek, és abban a divízióban is top sztárokká váltak. A közelmúltban Kotaro Suzuki & Daisuke Harada főszereplői voltak ennek a divíziónak. Ez a bajnokság szinte soha nem főverseny, és általában közvetlenül a főverseny előtt, mielőtt a GHC Nemzeti Bajnokság megérkezett. A NOAH-nak is van egy éves versenye ezért az övért a Global Junior League-el, A jelenlegi bajnok Daisuke Harada, aki 45 napja tartja a címet.

GHC Junior Tag Team Championship

(NOAH CHRONOLOGY) GHC JUNIOR HEAVYWEIGHT TAG CHAMPIONSHIP: STINGER (HAYATA & YOSHINARI OGAWA)

– Pro-Wrestling Noah Eng (Hisame, 冰雨) (@Hi5ame) December 6, 2020

A GHC Junior Tag Championship 2003 óta létezik a NOAH számára, és ez a NOAH Junior Tag öv KENTA & Naomichi Marufuji első bajnokaival. A közelmúltban ez a bajnokság része volt a STINGER frakció és a régi RATELS frakció maradványai közötti véget nem érő viszálynak. Ennek a bajnokságnak egy tornát is szenteltek, amelyet Global Junior Tag League-nek hívnak. A jelenlegi bajnokok a STINGER, és már 32 napja ők birtokolják ezt a bajnoki címet. De a STINGER ebben az évben többször is megtartotta ezt az övet, többek között márciusban, májusban & novemberben.

GHC Heavyweight Tag Championship.

Sugiura & Sakuraba a jelenlegi GHC Heavyweight Tag Team Champions

A GHC Heavyweight Tag Championship a Pro Wrestling NOAH nehézsúlyú tag team öve, melynek leghosszabb ideje regnáló bajnoka Akitoshi Saito & Bison Smith. De a közelmúltban ez az öv két jövőbeli főszereplőt épített fel a 2020-as évre Go Shiozaki & Katsuhiko Nakajima személyében. A tag team korábban AXIZ néven volt ismert. Tartotta ezeket a bajnokságokat a 2019-es év nagy részében, és a közelmúlt egyik legemlékezetesebb tag csapatává vált a NOAH-ban. A NOAH-nak évente van egy versenye, hogy új versenyzőket koronázzon az övért a Global Tag League-el.

A Pro Wrestling NOAH jelenlegi bajnokai (december 26-tól)

GHC Nehézsúlyú bajnokság: Go Shiozaki

Miután a NOAH 2019-es utolsó nagy show-ján megnyerte a Katsuhiko Nakajima elleni #1 Contender mérkőzést, Go Shiozaki lenne Kaito Kiyomiya következő kihívója. Több mint négy év után az öv nélkül. Go Shiozaki legyőzte Kaito Kiyomiyát, hogy megkezdje történelmi, több mint 300 napos bajnoki uralkodását. Uralkodása alatt olyan férfiakat győzött le, mint Naomichi Marufuji, Kenoh, Katsuhiko Nakajima, volt egy rendkívül emlékezetes 30 perces Staredownja Kazufuji Fujita ellen, és legutóbb pedig egy legendás mérkőzést vívott Takashi Sugiura ellen, hogy lezárja az idei címvédést. Go Shiozaki az elmúlt néhány nagy meccs során végigküzdötte ennek a hosszú uralkodásnak a fáradalmait, és még HOSSZABB meccseket is vívott. Sok mérkőzése több mint 40 percig tartott. Az utolsó három címmeccse is ennyi ideig tartott. Go Shiozaki a NOAH arcává tette magát az “Én vagyok a NOAH” kifejezéssel. Go Shiozaki következő címvédése a The Great Muta ellen van meghirdetve a NOAH visszatérésében a Budokan Hallba februárban.

GHC Nemzeti Bajnokság: Kenoh

A felfordulásnak is nevezhető. Kenoh kiütötte Katsuhiko Nakajimát, hogy megnyerje a GHC Nemzeti Bajnokságot. A KONGOH új frakciójának elindításával már sikeres évet tudhat maga mögött. Kenoh már több mint 6 hónapja birtokolja ezt a bajnoki címet, és olyanokkal nézett szembe, mint Kazushi Sakuraba, Kaito Kiyomiya, augusztusban pedig Go Shiozaki ellen küzdött egy hatvan perces időkorlátos döntetlenben, ahol a GHC Nemzeti és a GHC Nehézsúlyú bajnoki cím volt a tét. Bár a mérkőzés döntetlen lett, Kenoh továbbra is birtokolja a bajnoki címet. Kenoh közelgő címvédése ismeretlen. Lehet, hogy a NOAH naptári év első show-ján.

GHC Junior Bajnokság: Daisuke Harada

A Daisuke Harada & Kotaro Suzuki közötti viszály a NOAH Junior Division egyik alapköve. Daisuke Harada végül legyőzte Kotaro Suzukit nem is egy & fél hónappal ezelőtt. Daisuke Harada győzelme az 5. uralkodását jelentené a bajnoki övvel. Daisuke legutóbbi viszálya véget ért a barátjából lett riválisával, Tadasukéval. Egyébként. A következő címvédése jelenleg ismeretlen. A következő kihívója január 4-én vagy a NOAH egyik kisebb show-ján dőlhet el.

GHC Junior Tag bajnokság: STINGER

Amint korábban említettük a GHC Junior Tag bajnokságban egy véget nem érő viszályban van a korábbi RATELS tagoktól, akik STINGER-rel állnak szemben. A jelenlegi bajnokok a STINGER, aki csak egy hónapig tartotta ezeket a bajnokságokat ebben a jelenlegi uralkodásban.

GHC Heavyweight Tag Championship: SUGIURA-GUN

ANOAH Tag Division 2019-ben sok nagyszerű tag csapatból állt, 2020-ban, amikor az AXIZ-ra összpontosítva a cég Main Event Stars-ává válik, Takashi Sugiura úgy döntött, hogy egy hatalmas bővítést végez a Sugiura-Gun frakcióval. Legújabb partnerével, Kazushi Sakurabával. Ez a csapat az AXIZ csapat bukásának élére állt, és a NOAH-ban először megnyerték a tag címeket, nem sok idővel, mint egy csapat. Mióta birtokában vannak ezeknek a bajnoki öveknek, az övek mellé egy egyedi cím dizájnt is hoztak. Sugiura-Gun több mint 110+ napon keresztül tartotta ezeket az öveket, a legutóbbi címvédése Kaito Kiyomiya & Yoshiki Inamura ellen volt. Az övek közelgő kihívói jelenleg ismeretlenek.

A Pro Wrestling NOAH idei éve hatalmas siker volt, mióta a CyberAgent januárban megvásárolta őket. A Pro Wrestling NOAH még több show-t produkált a cégnek, és továbbra is bizonyítja, hogy ez az egyik legjobb Pro Wrestling Promotions, amely nem érdemli meg, hogy elfelejtsék. Azzal, hogy februárban visszatérnek a Budokanba, a NOAH visszatérése talán a 2021-ben várható dolgok jele lehet.

Maradjanak velünk a Last Word on Pro Wrestling-en, hogy többet tudjanak meg erről és más történetekről a pankráció világából, amint azok fejlődnek. Mindig számíthatsz az LWOPW-re, hogy a pankráció világának legfontosabb hírei felett járjon, valamint elemzésekkel, előzetesekkel, videókkal, interjúkkal és szerkesztőségi cikkekkel szolgáljon a pankráció világáról. A Pro Wrestling NOAH-t, valamint a DDT-t, a TJPW-t és még sok mást is nézhetsz a Wrestle Universe-on.

Birkózásról, profi fociról vagy bármelyik sportágról szeretnél beszélgetni? Látogass el az LWOS fórumára, hogy beszélgetésbe elegyedj rajongótársaiddal!