Első fordulóSzerkesztés

2007. április 5., csütörtök

Billy Mayfair és Ian Poulter voltak az első versenyzők, akik elindultak a 2007-es Mastersen. Mindketten par feletti eredményt értek el. Poulter 75-ös (+3), Mayfair pedig 76-os (+4) eredményt ért el. A pálya kemény játéknak bizonyult, hiszen sok nagy név botlott a nyitónapon; Ernie Els 78-as (+6) eredménnyel zárt, és a címvédő Phil Mickelson is hasonló eredményre készült, de két késői birdie megmentette gyenge, 76-os (+4) körét. A világranglista második helyezettje, Jim Furyk 75-ös eredménnyel maradt versenyben. Az 50. Mastersén játszó Gary Player csak 83-ra (+11) volt képes, a kétszeres győztes Seve Ballesteros pedig 86-ra (+14). Tim Clark, a 2006-os második helyezett egy csodálatos ütést mutatott be a 18. lyuknál. Páros par mellett a második ütését a zöld bal oldalára húzta, és a puttolás mellett döntött. A labda végigment a zöldön, mielőtt leesett volna, és ezzel birdie-t és 71-et ért el. Az első kör után Justin Rose és Brett Wetterich állt az élen 69 ponttal. Rose új legalacsonyabb ütésrekordot állított fel, mindössze húsz ütésre volt szüksége. Ennek egyik oka a kiváló chippingje volt, amelybe beletartozott egy lyukas bunkerütés az 5. lyuknál, hogy a 3. lyuk után a második birdie-jét is megszerezze. Ezután a 14. lyuknál egy újabb birdie-t gurított, amivel három alá par-ra lépett, majd az utolsó lyuknál egy remek mentést hajtott végre, miután talált egy bunkert a greenside-on. Wetterich öt birdie-t produkált a fordulója során. Az üldözőket David Howell követte, aki a 15. lyuknál eagle-t ütött, és ezzel két-under 70-et ért el, valamint a major-győztes David Toms. Mögöttük 71-gyel Clark mellett Vaughn Taylor, Zach Johnson, Rich Beem és J. J. Henry állt.

Második fordulóSzerk, 2007. április 6.

A verseny felénél csak hárman voltak par alatt. Wetterich és Clark állt az élen a 36 lyuknál 142 (-2) lyukkal. Clark volt az egyetlen a mezőnyben, aki mindkét fordulóban par alatt teljesített (71-71). Taylor egy ütéssel hátrébb, 143-mal a harmadik helyen állt. Annak ellenére, hogy csak hárman maradtak par alatt, több golfozó is elérhető távolságban volt. Vijay Singh, a 2000-es bajnok egy négyfős csoportba tartozott, amelynek tagjai egyformán par-t értek el, Pádraig Harrington pedig egy hatfős csoportba tartozott 145-tel (+1). A cut 152-nél (+8) volt, és azok között, akik lemaradtak róla, volt Sergio García és Els is. Fred Couples, az 1992-es bajnok az utolsó lyukon par-olt, és ezzel 23. egymást követő szereplése során bejutott a cutba, amivel beállította Gary Player Masters-rekordját.

2007. április 7., szombat

A harmadik forduló az elmúlt évek legrosszabb játékkörülményeit hozta Augusta-ban egy szokatlanul hűvös napon, ahol a széllökések elérték a 33 mérföld/órát (53 km/h). A körülmények egyértelműen közrejátszottak, mivel egyetlen eredmény sem haladta meg a 70-et a forduló során. Az egy körüli 73-as eredmény ellenére Stuart Appleby 218-as (+2) eredménnyel átvette a vezetést az 54 lyuknál. A négyszeres bajnok Tiger Woods egy even par körrel holtversenyben a második helyre tudott feljönni a ranglistán. Rose 75-öt (+3) ütött, így holtversenyben a második helyen végzett Woods-szal. Retief Goosen volt az egyetlen játékos, aki szombaton egy két-under 70-es körrel megdöntötte a par-t. Pénteken 152-es (+8) körrel jutott be a cutba. Az utolsó páros mindketten 80-as köröket lőttek; Wetterich 83-at (+11), Clark pedig 80-at (+8), így kiestek a versenyből. A harmadik forduló után tizennégy golfozó volt négy ütésen belül az élen.

Döntő fordulóSzerk, 2007. április 8.

Johnson egy három alá 69-es eredménnyel befejezte a Hamupipőke-sztorit, és megszerezte első major bajnoki címét. Az utolsó hat lyukán három birdie-vel szerezte meg a zöld kabátot, és ő lett a harmadik Masters-bajnok, aki par feletti eredménnyel nyerte meg a tornát. A többiek Sam Snead volt 1954-ben és Jack Burke, Jr. 1956-ban, szintén 289 (+1). Johnson a nap legjobb körét hozta, és képes volt visszatartani egy háromfős csoportot, köztük Woodsot, amely két ütéssel hátrébb végzett. Woods először veszített el olyan major-t, amelyen a döntő forduló valamelyik pontján az élen állt. Mivel azonban egy ütéssel volt lemaradva Appleby mögött, a 12-0-s mérlege, amikor egy major utolsó fordulójának kezdetén vezetett vagy döntetlenre állt, megmaradt. Appleby egy dupla bogey-val kezdett, majd a 12. helyen még egyet hozzátett; 75-ös (+3) eredményével holtversenyben a hetedik helyen végzett. A dél-afrikai Goosen és Rory Sabbatini egyaránt 69-et ütött, így Woodsszal holtversenyben a második helyen végeztek. Justin Rose volt az utolsó játékos, akinek reális esélye volt arra, hogy elérje Johnson klubházi eredményét, és a 14-es és a 16-os golfpályán elért birdie-kkel egy ütésen belülre került (+2). A 17-es pályán azonban dupla bogey-t ütött, így 3 ütéssel visszaesett, és holtversenyben az 5. helyen végzett. A címvédő Mickelson tíz ütéssel hátrébb, 299 (+11), holtversenyben a 24. helyen végzett.

Place Player Country Score To par Pénz ($)