• 4.-6. prosince 2020
  • Lee’s Summit R7 Aquatic Center, Lee Summit, Missouri
  • SCY (25 yardů)
  • Výsledky na Meet Mobile:

Kate McCarvilleová si v sobotu v Lee Summitu připsala třetí vítězství ve druhém dni zimního mistrovství Missouri 18 & do 18 let. Sobotní část byla krátká, soutěžilo se pouze v šesti disciplínách: 500 volný způsob dívek a chlapců, 400 IM a 1 650 volný způsob.

V disciplíně 400 IM McCarvilleová, která plave za Springfield Aquatics, dominovala, zvítězila o téměř 11 sekund a dosáhla osobního rekordu 4:12,22 min. Tento čas ji téměř o sekundu připravil o její předchozí nejlepší čas 4:13,12, kterého dosáhla na trojutkání s plaveckým klubem Empire Swim Club a Tsunami Swim Team na začátku října.

Na chlapecké straně se Alec Enyeart stal dvojnásobným vítězem za Tsunami Swim Team, když zvítězil na tratích 500 a 1 650 volným způsobem. Na pětistovce dosáhl Enyeart vítězného času 4:30,07 min. Zatímco tento čas byl jen o něco málo lepší než jeho osobní rekord 4:28,71, později se vrátil k vítězství na 1 650 metrů volným způsobem v obrovském osobním rekordu 15:30,62. Tento čas ho téměř přesně o 10 sekund připravil o jeho předchozí nejlepší čas 15:40,61. Díky tomu se také dostal mezi 100 nejlepších plavců v kategorii 15-16 let na 1 650 m znak.

Další zajímavosti 2. dne

• Na 400 m polohový závod chlapců Caleb Ellis z Empire Swim Clubu snížil svůj dosavadní nejlepší výkon o téměř 5 sekund a zvítězil v čase 3:55,80, čímž se poprvé dostal pod 4 minuty.
  • Addi Barnes z Kansaské univerzity zvítězil na 500 volný způsob v čase 4:56,68 min. Byla jednou z pouhých dvou dívek, které se ve finále dostaly pod 5 minut.
  • Nora Lee Brownová z CSP Tideriders ovládla závod na míli a časem 17:37,00 vyhrála o více než 27 sekund. Byla druhou plavkyní pod 5:00 v dívčí pětistovce, když skončila druhá za Barnesovou v životním rekordu (4:59,32). To bylo její první plavání pod 5 minut.
  • Aubree Brouwerová, vítězka prvního dne na 200 prsa, skončila druhá za McCarvilleovou na 400 IM v osobním rekordu 4:23,09. Tím ubrala téměř 5 sekund ze svého předchozího maxima 4:27,91.
  • Lee Naber z CSP Tideriders ubral téměř 9 sekund ze svého životního rekordu a skončil druhý na pětistovce za Enyeartem (4:33,64).

Překvapivě se mu podařilo získat druhou příčku.