Dne 14. ledna 2001 u našich Águilů velkolepě debutovala hvězda mezinárodního formátu.

Kdyby se mi to tak krásně zdálo, nevěřil bych tomu.

Tato slova pronesl Ivan Zamorano po svém debutu v dresu Américy v zápase proti Santosu na stadionu Azteca ve 2. hracím dni letního turnaje 2001.

América debutovala před svými fanoušky na Aztéce, předtím hrála proti Morelii na stadionu Morelos, ale chilský útočník se za naše Águily ještě neobjevil. Trvalo jen dvě minuty, než se América ujala vedení zásluhou Braulia Luny, a sedm minut, než Zamorano vstřelil svůj první gól za Águilas del América. Estadio Azteca, které bylo plné, explodovalo radostí z prvního gólu, který vstřelil takzvaný „Bam Bam“ Zamorano.

V 28′ přišel Zamoranův druhý gól, mocná a efektivní hlavička, byl první poločas a Amerika vedla už 3:0. Gól byl dokonán ve 32′, opět chilský útočník zaznamenal svůj hattrick po přihrávce Pavla Parda.

Druhý poločas Kolumbijec Franky Oviedo po přihrávce od dalšího Chilana Fabiana Estaye poslal míč do sítě a pátý do tabulky střelců; a na závěr zápasu Jared Borgetti vstřelil uklidňující gól Los Laguneros.

Za zmínku stojí, že na letním turnaji v roce 2001 hrál Ivan Zamorano s číslem 11 na zádech, krátce poté v zimě 2001 používal číslo 9.

Pocit oslav a radosti byl cítit od začátku do konce, byl to debut snů pro každého fotbalistu a Ivan Zamorano na něj nikdy nezapomene, stejně jako fanoušci, kteří prožili velkolepé nedělní odpoledne.